Чим небезпечні фінансові піраміди

У Сполучених Штатах занепокоїлись використанням шахрайських схем з цінними паперами.

У черговому інформаційному бюлетені для інвесторів SEC Office of Investor Education and Advocacy (Офіс Комісії з цінних паперів та бірж США з освіти і захисту інвесторів) нагадує про основні ознаки шахрайської схеми з цінними паперами, яка називається схема Ponzi (або «піраміда»).

Про це повідомляє НКЦПФР на своїй офіційній сторінці у Facebook. В Комісії вважають, що подібна інформація буде корисна і для українських інвесторів.

Зокрема, у повідомленні зазначається, що шахраї для побудови «піраміди» обіцяють надвеликі прибутки, але сплачують їх за рахунок грошей нових інвесторів. Гроші зазвичай нікуди не вкладаються, а йдуть лише на виплату прибутку. Отже, поки приходять нові інвестори, схема працює. Коли нові інвестиції закінчуються – настає крах піраміди.

Останнім часом випадки використання схеми Ponzi в Сполучених Штатах почастішали. Найбільше від таких схем страждають інвестори старшого віку, які інвестують в них свої пенсійні заощадження.

Перш ніж інвестувати, регулятор просить звертати увагу на три класичні попереджувальні ознаки схеми Ponzi:

– Обіцянка високого прибутку від інвестицій за відсутності ризику або за умови низького ризику.

Взагалі гарантований високий прибуток від інвестицій є відмінною рисою схеми Ponzi. Адже кожна інвестиція має ризик, і рівень прибутку прямо залежить від рівня ризику – надвисокий прибуток, як правило, пов’язаний з високим рівнем ризику.

– Наявність ліцензії або реєстрації в інвестиційних консультантів.

У більшості випадків схему Ponzi організовують особи або фірми, які не мають ліцензій або не зареєстровані. Тому інвесторам доцільно скористатися інструментом безкоштовного пошуку на сайті Investor.gov, щоб перевірити, чи є особа, яка залучає інвестиції, ліцензованою та зареєстрованою.

– Інформація про тривалу позитивну динаміку прибутку від інвестицій.

Відомо, що інвестиційний дохід, як правило, коливається, і результат залежить від багатьох факторів. Тож потрібно скептично оцінювати пропозиції інвестування, які обіцяють стійку позитивну віддачу незалежно від ринкових умов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: