Чим небезпечні фінансові піраміди

У Сполучених Штатах занепокоїлись використанням шахрайських схем з цінними паперами.

У черговому інформаційному бюлетені для інвесторів SEC Office of Investor Education and Advocacy (Офіс Комісії з цінних паперів та бірж США з освіти і захисту інвесторів) нагадує про основні ознаки шахрайської схеми з цінними паперами, яка називається схема Ponzi (або «піраміда»).

Про це повідомляє НКЦПФР на своїй офіційній сторінці у Facebook. В Комісії вважають, що подібна інформація буде корисна і для українських інвесторів.

Зокрема, у повідомленні зазначається, що шахраї для побудови «піраміди» обіцяють надвеликі прибутки, але сплачують їх за рахунок грошей нових інвесторів. Гроші зазвичай нікуди не вкладаються, а йдуть лише на виплату прибутку. Отже, поки приходять нові інвестори, схема працює. Коли нові інвестиції закінчуються – настає крах піраміди.

Останнім часом випадки використання схеми Ponzi в Сполучених Штатах почастішали. Найбільше від таких схем страждають інвестори старшого віку, які інвестують в них свої пенсійні заощадження.

Перш ніж інвестувати, регулятор просить звертати увагу на три класичні попереджувальні ознаки схеми Ponzi:

– Обіцянка високого прибутку від інвестицій за відсутності ризику або за умови низького ризику.

Взагалі гарантований високий прибуток від інвестицій є відмінною рисою схеми Ponzi. Адже кожна інвестиція має ризик, і рівень прибутку прямо залежить від рівня ризику – надвисокий прибуток, як правило, пов’язаний з високим рівнем ризику.

– Наявність ліцензії або реєстрації в інвестиційних консультантів.

У більшості випадків схему Ponzi організовують особи або фірми, які не мають ліцензій або не зареєстровані. Тому інвесторам доцільно скористатися інструментом безкоштовного пошуку на сайті Investor.gov, щоб перевірити, чи є особа, яка залучає інвестиції, ліцензованою та зареєстрованою.

– Інформація про тривалу позитивну динаміку прибутку від інвестицій.

Відомо, що інвестиційний дохід, як правило, коливається, і результат залежить від багатьох факторів. Тож потрібно скептично оцінювати пропозиції інвестування, які обіцяють стійку позитивну віддачу незалежно від ринкових умов.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: