Верховну Раду закликали ухвалити проект закону «Про валюту»

Чергове засідання Вищої експертної ради при Раді НБУ було присвячене обговоренню нових підходів до системи валютного регулювання та валютного контролю. За його результатами Вища експертна рада ухвалила відповідні Рекомендації щодо підтримки законопроекту «Про валюту». Про це повідомляє прес-служба Ради НБУ.

На початку засідання Голова Ради НБУ Богдан ДАНИЛИШИН наголосив на актуальності і надзвичайній важливості реформи валютного регулювання і валютного контролю та підтримки ініціативи Президента України у цій сфері.

«Чинний Декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» був ухвалений чверть століття тому, під час переходу від командно-адміністративної до ринкової економіки, тобто в зовсім інших економічних умовах. За цей час змінився спосіб суспільно-господарських відносин, кілька разів змінювався монетарний режим в Україні (від монетарного таргетування на початку 90-х років до нинішнього інфляційного таргетування), суттєво розвинулося підприємництво, у тому числі орієнтоване на зовнішньоекономічну діяльність.

Природно, що сучасні економічні реалії потребують зовсім інших принципів як валютного регулювання, так і валютного контролю. Економіка та її інвестори очікують на лібералізацію на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. Переконаний, що реформа валютного регулювання і валютного контролю сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, прискоренню економічного зростання, а отже, і створенню нових робочих місць та підвищенню добробуту населення. Тому сьогодні пропоную обговорити цю щонайважливішу тему та виробити відповідні рекомендації», – зазначав Богдан Данилишин.

Під час засідання члени Вищої експертної ради розглянули два законопроекти «Про валюту», які перебувають на розгляді у Парламенті України – №8152, розроблений Національним банком та поданий Президентом України як першочерговий до розгляду, та №8152-1, поданий групою народних депутатів.

За результатами розгляду Вища експертна рада закликала Верховну Раду України ухвалити президентський законопроект (№8152). Прийняті Вищою експертною радою Рекомендації будуть незабаром опубліковані.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: