В Україні створено Конфедерацію фінансового ринку

Найбільші профільні асоціації фінансового ринку – НАБУ, УФУ та ПАРД підписали Меморандум про партнерство та співпрацю. Документ передбачає створення Конфедерації фінансового ринку України.

Як зазначив на церемонії підписання Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман ШПЕК, однією з головних проблем українського фінансового ринку є розрізнені дії його учасників у напряму розвитку ринку. Враховуючи це, існує нагальна потреба у їх об’єднанні з метою використання спільних зусиль для сталого економічного зростання. Сьогодні вкрай важливо вирішувати питання щодо стимулювання виходу українських компаній на ринок капіталу, підвищення рівня корпоративної культури та корпоративного управління тощо. Новостворене об’єднання може стати певним поштовхом для становлення сильної конкурентоспроможної економіки нашої держави.

Перші спільні дії, за словами пана Шпека, мають бути спрямовані на активізацію роботи з народними депутатами у Парламенті, насамперед щодо необхідності прийняття закону «Про валюту» та закону щодо запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Одним із основних завдань Конфедерації фінансового ринку є формування суспільного попиту на реформи. При цьому вона готова прийняти до своїх лав інших членів, які підтримують принципи побудови сильної конкурентоспроможної економіки шляхом стимулювання прискорення економічних реформ у цілому та у фінансовому секторі, зокрема, а також створення зрозумілих та прозорих правил гри на ринку фінансових послуг.

Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина ТРЕТЬЯКОВА зауважила, що в українських реаліях консолідація сил від ринку відбувається дуже важко, тому підписання Меморандуму є важливою подією. При цьому консолідація може відбуватися лише у разі збалансування завдань різних сторін.

Нове об’єднання консолідується перед трьома великими викликами. Перший виклик – це відродження довіри громадян до фінансового ринку. Другий виклик – це робота з політичними силами щодо розвитку законодавства фінансового сектору, особливо в умовах відсутності державної політики його розбудови. Третій виклик – це вдосконалення регулювання фінансового ринку. Насамперед, йдеться про впровадження пруденційного нагляду на заміну адміністративного нагляду за фінансовими установами. Поряд із цим, одним із першочергових завдань є створення на фінансовому ринку справедливих правил гри та розвиток чесної конкуренції, у тому числі з учасниками ринку, які належать державі.

Наступними кроками мають стати сприяння вільному руху капіталу, розвиток пенсійної реформи, вдосконалення податкової системи, зокрема щодо оподаткування фінансових інструментів, тощо.

Зі свого боку Президент Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів Олексій КИЙ повідомив, що ініціатива об’єднання асоціацій обговорювалася вже понад рік. У фінансовому секторі України є системні проблеми, що стосуються усіх його сегментів, які необхідно вирішувати спільними зусиллями, й саме на це спрямоване підписання Меморандуму.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: