Банки занепокоєні завищеними вимогами до розміру статутного капіталу

Представники Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ зустрілися з керівниками малих та середніх банків.

Згідно з повідомленням прес-служби Комітету, головною темою дискусії стала проблематика, пов’язана із завищеними вимогами до розміру статутного капіталу банків, які наразі становлять 500 млн. грн.

У ході зустрічі було зазначено, що саме для невеликих банків відсутня проблема з необхідною адекватністю капіталу, враховуючи значне перевищення її нормативних показників, як і інших основних економічних та пруденційних нормативів. Відтак, з точки зору банківського співтовариства, відсутня економічна доцільність існуючих законодавчих вимог до галопуючого нарощення статутних капіталів банків.

Також керівники банків наголосили на відсутності подібних жорстких норм у європейському законодавстві, оскільки відповідно до Директив ЄС та Ради Європи вимоги до статутного капіталу банків встановлюються на рівні 5 млн. євро.

Учасники заходу, враховуючи існуючі в Україні жорсткі вимоги до розміру статутних капіталів у порівнянні з європейськими, про що, зокрема, зазначено і в Рішенні Ради Національного Банку України, звернулись до Комітету з пропозицією винести на розгляд та підтримати законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (щодо вимог до розміру статутного капіталу банку) (реєстраційний №7231), який врегульовує зазначену проблему.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: