Стратегічні цілі НБУ

В Національному банку розповіли про стратегічні цілі регулятора у поточному році.

Зокрема, Голова НБУ Яків СМОЛІЙ у ході зустрічі з компаніями-членами Західноукраїнського офісу European Business Association у Львові детально зупинився на двох стратегічних цілях: вільному русі капіталу та відновленню кредитування. Про це йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Прийняття запропонованого НБУ законопроекту про валюту суттєво спростить ведення бізнесу. Він передбачає, що всі обмеження будуть поступово скасовані, і в підсумку Україна прийде до свободи валютних операцій без обмежень – у спокійні для економіки часи, тобто буде реалізовано принцип «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Відтак, валютне регулювання стане не перепоною для економічного зростання, як це відбувалося останні 25 років за Декрету про валютне регулювання, а сприятиме припливу капіталу для розвитку економіки», – зазначив Яків Смолій, коментуючи законопроект про валюту.

Він також нагадав про інший пріоритет для Національного банку на 2018 рік – відновлення кредитування.

«На жаль, повільне відновлення кредитування реального сектору насамперед відображає високі ризики інституційного середовища, зокрема низький рівень захисту прав кредиторів. Вирішити цю проблему має розширення можливостей щодо отримання інформації про потенційного клієнта, у тому числі з Кредитного реєстру, відповідний закон про створення якого прийнято завдяки плідній співпраці та проактивній позиції Верховної Ради. Також для захисту прав кредиторів необхідно встановити договірний механізм урегулювання проблеми валютних кредитів фізичних осіб, підвищити ефективність судочинства, запровадити інститут приватного виконання рішень, удосконалити процедуру продажу арештованого майна, а також усунути інші прогалини у законодавстві, які перешкоджають ефективній реалізації прав кредиторів та інвесторів», – вважає Голова НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: