Комплексну програму реформування фінсектору планують оновити

Головною темою чергового засідання Цільової команди реформ стало обговорення проекту оновленої Комплексної програми реформування фінансового сектору України до 2020 року. Про це йдеться на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

У засіданні ЦКР взяли участь представники Національного банку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Української федерації убезпечення, Ліги страхових організацій України, Національної асоціації страховиків України, Асоціації «Об’єднання фінансових установ», Української асоціації банків-членів платіжних систем EMA, а також представники депутатського корпусу та експертної спільноти.

Презентуючи проект, Начальник управління реформування фінансового сектору Департаменту стратегії та реформування НБУ Євген СТЕПАНЮК зазначив: «Ми розширили периметр Програми, додавши нові заходи та дії, зокрема щодо удосконалення ліцензування банків та небанківських фінансових установ, упровадження рекомендацій ОЕСР із протидії зменшенню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон й приєднання до єдиного стандарту обміну фінансовою інформацією, впровадження другого та удосконалення третього рівня пенсійної системи, а також переглянули строки виконання заходів. Зазначені зміни дозволять більш зрозуміло та прозоро структурувати роботу за проектами та ефективніше організовувати й координувати роботу лідерів і стейкхолдерів щодо їх імплементації».

За його словами, основний фокус буде приділено таким напрямам реформи, як удосконалення системи регулювання та нагляду за фінансовим сектором, забезпечення прозорості діяльності та звітності учасників фінансового сектору, розвиток cashless-економіки, підвищення фінансової обізнаності населення, впровадження системи захисту прав споживачів фінпослуг, подальша лібералізація валютного регулювання, розвиток інфраструктури ринків капіталу та платіжного ринку України.

Цільова команда реформ заслухала звіт представників НБУ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі про хід реалізації проекту «Cashless economy» в межах Комплексної програми – 2020. Зокрема, присутні обговорили проект Постанови КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», розроблений Мінекономрозвитку спільно з НБУ на виконання вимог Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Цей документ забезпечить право українців на вільний вибір способу оплати, сприятиме широкому розвитку платіжної інфраструктури, дозволить суб’єктам господарювання у майбутньому використовувати не тільки платіжні термінали, але й альтернативні інноваційні платіжні сервіси.

Його норми зобов’язують продавців товарів та постачальників послуг надавати клієнтам можливість роздрібних безготівкових розрахунків за товари чи послуги.

Учасники засідання майже одностайно підтримали проект Постанови, але наголосили на необхідності врегулювання статусу документів, які видаються споживачам за результатами операцій із застосуванням електронних платіжних засобів. Цей статус також потребує погодження із Державною фіскальною службою – з метою уникнення двозначних трактувань з боку контролюючих органів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: