Україна в рейтингу Paying Taxes 2017

paytaxesУкраїна піднялась на 23 позиції в рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes. Наша країна посіла 84 місце серед 190 країн світу (торік вона перебувала на 107 місці).

Даний Рейтинг складається щорічно Світовим банком спільно з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року.

Податкові системи оцінюються за чотирма параметрами:

– загальна податкова ставка;

– час, який витрачається платником на сплату податків;

– кількість платежів;

– система відшкодування ПДВ.

Згідно з новим Рейтингом, в 44 країнах світу податки були збільшені, а в 38 – понижені. При цьому у багатьох країнах спостерігалася тенденція щодо зменшення часу на подачу податкових декларацій, що пояснюється впровадженням електронних систем адміністрування.

Найпопулярнішим напрямком податкових реформ по всьому світу в минулому році стало введення в дію або підвищення ефективності електронних систем для подання податкової звітності та сплати податків. Такі нововведення були запроваджені в 26 країнах.

pacman«Ми розуміємо – для того щоб фінансувати державні витрати, уряди змушені збільшувати податкові надходження до бюджету. У той же час, як показує дослідження, в багатьох країнах держава і податкові органи можуть спростити порядок сплати компаніями податків», – коментує результати Рейтингу партнер практики з питань податкової прозорості та сукупного податкового навантаження PwC Ендрю ПЕКМЕН.

Як зазначається в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів, результати Рейтингу свідчать, що міжнародна спільнота позитивно оцінила зміни, які відбулися у податковій сфері минулого року. Зокрема, було знижено ставки ЄСВ з 41% до 22% та ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, скасовано утримання ЄСВ в розмірі 3,6% із заробітної плати працівників, встановлено єдину базову ставку ПДФО у розмірі 18% (замість двох – 15% та 20%), запроваджено новий порядок відшкодування ПДВ та його оприлюднення на сайті Державної фіскальної служби, а також систему електронного адміністрування реалізації пального.

Поряд із цим, в Міністерстві фінансів вважають за необхідне надалі спрощувати сплату податків та покращувати бізнес-клімат. В поточному році Мінфін продовжило роботу і напрацювало спільно з народними депутатами, громадськими експертами та бізнесом антикорупційний законопроект податкових змін – «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (реєстраційний №5368). Його головна мета – підвищити якість адміністрування, тобто всього процесу нарахування сплати податків та взаємодії платника і податкової.

Результатом має стати зменшення тиску на бізнес та створення нормальних умов для його розвитку. Цей законопроект є важливою частиною реформи ДФС, адже він прибирає можливості для системної корупції в податковій сфері. Документ вже публічно підтримали основні бізнес-асоціації, громадські експерти та неурядові організації. Наразі пакет податкових змін знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

kapinus«Впевнений, що антикорупційний пакет податкових змін №5368, який Мінфін напрацювало разом з народними депутатами, бізнесом та експертами значно спростить умови ведення бізнесу в Україні. Головне тепер, щоб український парламент якнайскоріше проголосував цей пакет», – зазначив із цього приводу заступник Міністра фінансів Євген КАПІНУС.

Більш детально – у Рейтингу Paying Taxes та у новині Інвестклімат покращуватимуть через спрощення податків

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: