Реєстр сертифікованих фахівців фондового ринку став публічним

На сайті НКЦПФР запрацював Реєстр сертифікованих осіб – фахівців фондового ринку (осіб, які мають сертифікат на право вчинення дій, пов’язаних із безпосереднім провадженням професійної діяльності на фондовому ринку), передає прес-служба Комісії.

Метою такого кроку є підвищення прозорості ринку капіталу і забезпечення максимального доступу до публічної інформації.

Реєстр розміщено в розділі сайту «Діяльність/Інша діяльність/Сертифікація спеціалістів/Реєстр сертифікованих осіб». Згодом перейти на сторінку з реєстром можна буде і через пункт меню «Реєстри».

По кожній сертифікованій особі в Реєстрі міститься наступна інформація: прізвище, ім’я та по-батькові, номер сертифікату, вид діяльності, дата видачі сертифікату, термін його дії, статус сертифікату (дійсний чи недійсний).

Інформація про сертифікованих осіб може бути корисною для HR-директорів професійних учасників фондового ринку при прийнятті на роботу нових співробітників, для перевірки бізнес партнерів, які надають професійні послуги на фондовому ринку, а також для інвесторів при перевірці компаній, через які вони мають намір інвестувати в інструменти ринку капіталу.

Слід нагадати, що з метою реформування системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку Комісія уклала Меморандум з Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, яка офіційно представляє в Україні міжнародний CFA Інститут. Згодом до Меморандуму також приєдналась Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів.

У рамках цієї співпраці була розроблена Концепція «Підготовка та атестація фахівців фондового ринку та керуючих активами: прозорість і відповідність сучасним вимогам та міжнародним стандартам», затверджена рішенням НКЦПФР №909 від 21.12.2017 р.

Концепція описує основні аспекти створення ефективної системи підготовки та атестації фахівців із акцентом на професійні компетенції, яка заснована на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

Законодавча база для впровадження цієї Концепції буде розроблена протягом поточного року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: