Національний банк реалізує технологічні проекти

В НБУ розповіли про особливості розвитку фінтех-ринку в Україні.

Зокрема, як зазначив Директор департаменту стратегії і реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН під час Unit City Fintech Forum, фінтех-проекти не є загрозою для банків: навпаки, банки та фінтех-компанії можуть побудувати партнерські стосунки, особливо сьогодні, коли проникнення фінансових сервісів серед населення потребує подальшого розширення, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

За словами пана Відякіна, фінтех сприятиме розвитку бізнесу нинішніх гравців фінансового ринку. Адже фінтех-проекти можуть пожвавити конкуренцію на банківському ринку і стимулювати підвищення якості фінансових сервісів для споживачів.

«Національний банк також реалізує технологічні проекти, впровадження яких дозволить фінтеху отримати новий імпульс або базу для розвитку. Це – впровадження єдиних платіжних стандартів ISO 20022 та IBAN, розвиток Системи електронних платежів НБУ і його перехід на роботу в форматі 24/7, віддалена ідентифікація фізосіб, розвиток системи BankID, рекомендації та стандартизація відкриття API банками. Повна реалізація цих проектів дозволить українським споживачам цілодобово та з високим рівнем захисту мати доступ до фінансових послуг без фізичної присутності у фінансових установах», – зауважив Михайло Відякін.

Разом із цим, він наголосив на необхідності приділяти суттєву увагу захисту прав споживачів, зокрема захисту прав покупців продуктів та сервісів через фінтех-канали, а також захисту даних, доступ до яких матимуть фінтех-компанії та інші учасники фінансового ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: