НКЦПФР змінить вимоги до розкриття інформації емітентами

Комісія затвердила зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. Зміни розроблені з метою реалізації норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», повідомляє прес-служба регулятора.

Змінами передбачено таке:

– доповнено перелік особливої інформації;

– доповнено обсяг інформації, що розкривається у складі проміжної інформації;

– запроваджено вимоги до розкриття інформації іноземними емітентами – нерезидентами, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України;

– змінено обсяг розкриття інформації про проведення загальних зборів;

– уточнено вимоги щодо розміщення інформації публічними акціонерними товариствами на власному веб-сайті.

Крім того, у Положенні розширено склад особливої інформації емітента цінних паперів, яка підлягає розкриттю, деталізовано особливості розкриття кожного з видів особливої інформації. Відповідно змінилися додатки до зазначеного Положення. Змінами врегульовано обсяг розкриття особливої інформації для: публічних акціонерних товариств та банків, приватних акціонерних товариств; емітентів, які не є акціонерним товариством та щодо цінних паперів яких (не акцій) здійснено публічну пропозицію, та/або цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі.

Змінами до Положення розширено обсяг проміжної інформації (за підсумками кварталу). Обов’язок здійснювати розкриття проміжної інформації відповідно до вимог цього Положення поширено на: банки; публічні акціонерні товариства, щодо акцій яких здійснено публічну пропозицію та/або акції яких допущені до торгів на фондовій біржі (в частині включення до біржового реєстру); емітентів, щодо інших цінних паперів (крім акцій) яких здійснено публічну пропозицію та/або цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі (в частині включення до біржового реєстру).

Також запроваджені вимоги щодо розкриття інформації іноземними емітентами – нерезидентами, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України (наразі до обігу допущені цінні папери двох емітентів – MHP S.A. та Ukrproduct Group Ltd). Зокрема, вони зобов’язані забезпечити додаткове розкриття інформації відповідно до статті 641 Закону України «Про акціонерні товариства», а також інформації про скликання та проведення загальних зборів акціонерів в обсязі, не меншому за встановлений цим Законом.

При цьому доповнений обсяг інформації, який підлягає оприлюдненню на власному веб-сайті емітента. Емітент повинен публікувати на ньому звіти наглядової ради, звіти виконавчого органу, звіти ревізійної комісії, положення, відповідно до якого визначається винагорода членів наглядової ради та виконавчого органу, а також протоколи про підсумки голосування на загальних зборах акціонерів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: