Для чого потрібен закон про валюту

В Нацбанку вказують на доцільність прийняття проекту закону «Про валюту» (№8152), розробленого НБУ та внесеного до Парламенту Президентом як невідкладний.

Даний документ є ключем України до свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом» та водночас до захисту української економіки та фінансової системи від кризових явищ.

Про це розповів Керівник проектів і програм НБУ Емал БАХТАРІ, виступаючи на Весняному діловому форумі у Львові, йдеться на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Він, зокрема, підкреслив, що в настільки залежній від зовнішніх тенденцій економіці, як українська, необачно запроваджувати цілком ліберальну модель валютного регулювання, не передбачивши запобіжники від фінансових криз. Саме у здатності захистити українську економіку від шоків і є перевага зазначеного законопроекту на відміну від альтернативних.

«Цей проект закону дає Національному банку можливість оперативно та гнучко реагувати на ознаки кризи. Тому він і не встановлює перелік можливих обмежень – заходів захисту, які Національний банк зможе використовувати для протидії кризам, адже фінансові системи з кожним роком все складніші, і причини, природу та перебіг криз у майбутньому все важче передбачити. А без передбачення природи майбутньої кризи неможливо наперед передбачити й інструменти, які знадобляться», – пояснив Емал Бахтарі.

І саме така модель валютного регулювання, наголосив він, уже отримала схвалення Міжнародного валютного фонду і підтримку міжнародних партнерів України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: