У Парламенті проаналізували шляхи вдосконалення валютного законодавства

У Комітеті ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності відбувся круглий стіл, у рамках якого обговорювалися проекти законів «Про валюту». Про це повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

На обговоренні були присутні народні депутати, представники НБУ, Мінекономрозвитку, Міністерства фінансів, банківської та експертної спільноти.

Проект закону «Про валюту» (реєстраційний №8152), розроблений Національним банком та внесений Президентом до Верховної Ради як невідкладний, має на меті замінити собою Декрет про валютне регулювання 1993 року та зробити можливим запровадження в Україні вільного руху капіталу. Водночас у ньому передбачений механізм, який дозволяє Національному банку оперативно реагувати на виникаючі шоки і вберегти українську фінансову систему від кризових явищ шляхом запровадження тимчасових обмежень.

Цей законопроект вже отримав підтримку як представників ринку всередині країни, так і міжнародних фахівців.

У ході обговорення переваг двох законопроектів більш схвальні відгуки дістав саме базовий проект закону, пропозиції до якого надавав НБУ. При цьому учасники круглого столу в цілому підтримали урахування деяких норм альтернативного законопроекту (реєстраційний №8152-1) при подальшій роботі над цільовим законом.

Обидва проекти законів будуть розглянуті на засіданні Комітету, яке має відбутись 15-16 травня. На ньому прийматиметься рішення про рекомендацію одного з них до прийняття Верховною Радою в першому читанні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: