Нацбанк виявив підозрілі фінансові операції у 21 банку

За результатами перевірок з питань фінмоніторингу станом на 1 квітня 2018 року НБУ надіслав до правоохоронних органів 18 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 21 банку на загальну суму понад 16,3 млрд. грн., $80,5 млн. та 7,7 млн євро.

Також упродовж I кварталу 2018 року було надіслано 4 повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України.

Разом із цим, у січні-березні Національний банк за результатами валютного контролю з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю інформував правоохоронні органи про великомасштабні операції клієнтів п’яти банків щодо фінансових операцій на загальну суму понад $34,5 млн.

Здебільшого надана до правоохоронних органів інформація стосувалась проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування тощо.

За даними статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банки до НБУ, за I квартал 2018 ріку банки надали до Державної служби фінансового моніторингу України інформацію щодо понад двох мільйонів фінансових операцій, що на 22,7% більше ніж за аналогічний період 2017 року (понад 1,7 млн. фінансових операцій).

«Підвищити ефективність протидії схемним операціям банкам у І кварталі 2018 року допомогла реалізація в повному обсязі ризик-орієнтованого підходу під час планування та здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу та проведення освітніх заходів для банків з цих питань», – зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА.

Слід нагадати, що Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) у своєму звіті 30 січня 2018 року підтвердив, що Україна є надійною юрисдикцією в питаннях боротьби з відмиванням коштів й фінансуванням тероризму, а також звернув увагу на високий рівень регуляторної та наглядової діяльності за банківським сектором.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: