НДУ покращив показник прибутковості від операційної діяльності у п’ять разів

Національний депозитарій України підбив підсумки своєї діяльності у 2017 році.

Як зазначається у прес-релізі НДУ, завдяки оптимізації процесів він максимально наблизився до самоокупності. Чистий прибуток Нацдепозитарію торік склав 7,4 млн. грн. Сімдесят п’ять відсотків від цієї суми будуть переведені на виплату дивідендів акціонерам, частина прибутку буде інвестована в подальший розвиток Центрального депозитарію.

Управлінські рішення, впровадження нових сервісів, зміна тарифної політики дозволили покращити показник прибутковості від операційної діяльності у п’ять разів і вийти практично на рівень операційної беззбитковості. Проте стратегічною метою Центрального депозитарію є самоокупність послуг. Для підтримки зазначеного вектору розвитку в 2017 році НДУ інвестував у довгострокові активи. Так, у листопаді був запущений в роботу резервний Центр обробки даних та обраний постачальник нового програмного забезпечення для НДУ.

«У наших планах до початку 2019 року підготувати до запуску нову IT-платформу Центрального депозитарію, – говорить Міндаугас БАКАС, Голова Правління НДУ. – У 2017 оптимізація процесів і впровадження стандартів корпоративного управління наглядовою радою допомогли заробити кошти для інвестицій в інфраструктуру та виплатити 2,5 млн. грн. податків державі. У нинішньому році важливо сформувати значну частину необхідної для запуску ПЗ законодавчої бази і провести масштабне тестування нової системи з учасниками ринку».

З метою підвищення ефективності управління бізнес-процесами в 2017 році НДУ здійснив низку дій, спрямованих на впровадження електронного документообігу у взаємодії з учасниками фондового ринку. Інвестиції в цей напрямок дозволять поліпшити результати управління доходами і витратами.

Андрій ПОРАДА, Член Правління НДУ, зауважив: «Розширено можливості цифрової комунікації учасників системи депозитарного обліку, що дозволяє Центральному депозитарію отримувати зворотний зв’язок швидко і в автоматичному режимі».

У 2017 році Нацдепозитарій був одним із головних ініціаторів змін в інфраструктурі фондового ринку України. Так, НДУ ініціював низку законодавчих актів, спрямованих на врахування інтересу учасників ринку. Серед них проект закону №6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», який вводить в українське законодавство концепцію номінального утримувача. Він став одним із ТОП-35 пріоритетних для прийняття в 2018 році законопроектів, визначений Урядом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: