Розвиток безготівкових операцій стримує нерозгалужена платіжна інфраструктура

В Нацбанку розповіли про тенденції розвитку безготівкових розрахунків в Україні.

Зокрема, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга ВАСИЛЄВА під час всеукраїнського форуму «Захищений споживач – конкурентоспроможний бізнес – Європейський вибір України» повідомила: «Частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток за останні 3 роки збільшилась на 14 відсоткових пунктів і на кінець 2017 року склала 39,3%. Кількість торговельних терміналів в Україні з початку 2015 року зросла на 30% (з 178875 до 232063 шт.). За результатами минулого року їх кількість на 1 млн. населення досягла 6 тис. шт., але в європейських країнах цей показник у кілька разів більший», повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Вона додала, що у напрямі кількісного та якісного забезпечення збільшення мережі прийому платіжних карток у нашій країні НБУ конструктивно співпрацює з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Так, наразі у співпраці із Міністерством йде робота над поетапним впровадженням упродовж 2019-2020 років вимог до суб’єктів господарювання щодо прийняття електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари або надані послуги (оновлення до Постанови Кабінету Міністрів України №878).

Національний банк, розуміючи стрімкий розвиток інновацій у платіжній сфері, підтримує необхідність розширення переліку платіжних пристроїв та сервісів для можливості здійснення безготівкової оплати користувачами, використовуючи не тільки фізичний платіжний термінал.

«Забезпечення права українців на вільний вибір способу оплати та широкий розвиток платіжної інфраструктури дасть можливість стимулювати розвиток безготівкових розрахунків та розширити сферу їх застосування», – підкреслила Ольга Василєва.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: