Як розвивається фінансовий моніторинг в Україні

Держфінмоніторинг оприлюднив дані про результати своєї роботи за І квартал 2018 року.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Згідно з ними, Держфінмоніторингом як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зокрема, у І кварталі 2018 року відомством підготовлено 207 матеріалів (з них 116 узагальнених матеріалів та 91 додатковий узагальнений матеріал), які направлено до:

‐ органів прокуратури – 49 матеріалів (з них 8 узагальнених матеріалів та 41 додатковий узагальнений матеріал);

‐ Державної фіскальної служби України – 63 матеріали (з них 48 узагальнених матеріалів та 15 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ органів внутрішніх справ – 34 матеріали (з них 26 узагальнених матеріалів та 8 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Служби безпеки України – 35 матеріалів (з них 21 узагальнений матеріал та 14 додаткових узагальнених матеріалів);

‐ Національного антикорупційного бюро України – 26 матеріалів (з них 13 узагальнених матеріалів та 13 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 29,6 млрд. грн.

ОЦІНКА MONEYVAL

З метою підвищення ефективності міжнародного співробітництва у І кварталі 2018 року головним акцентом у діяльності Держфінмоніторингу була розробка плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL.

У рамках посилення міжвідомчої координації Держфінмоніторингом організовано проведення четвертого і п’ятого засідань Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, на яких презентовано Звіт Комітету MONEYVAL та схвалено проект Плану дій стосовно удосконалення національної системи фінансового моніторингу, який направлено до Кабінету Міністрів України.

МЕТОДОЛОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Також у звітному періоді Держфінмоніторингом проведено 4 наради із зацікавленими органами щодо обговорення актуальних питань та узгодження спільної позиції щодо запровадження нової адміністративної звітності або внесення змін до існуючих форм звітності з питань запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.

У частині методологічної складової організації фінансового моніторингу Держфінмоніторинг активно продовжував здійснювати заходи щодо взаємодії із суб’єктами первинного фінансового моніторингу, зокрема:

‐ представники Держфінмоніторингу взяли участь у 26 освітніх заходах, проведених для більш ніж 960 осіб;

‐ проведено сорок п’яте засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Разом із тим, Держфінмоніторинг активно взаємодіяв з громадськістю, зокрема Громадською радою при Держфінмоніторингу, а також посилив співпрацю з Нотаріальною палатою України, з якою 1 березня 2018 року було підписано Меморандум про загальні засади співробітництва.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №601-р «Про реалізацію Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року» була надана Кабінету Міністрів України узагальнена інформація щодо стану виконання плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації вказаної Стратегії.

Крім того, у рамках здійснення координаційних заходів Держфінмоніторингом було підготовлено національний Звіт про стан запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у 2017 році, який в березні направлено до Верховної Ради України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: