Учасники фондового ринку закликають удосконалити законодавство про акціонерні товариства

Застосування механізму примусового викупу акцій у міноритаріїв призводить до непрогнозованих для фондового ринку наслідків.

Терміново призупинити та удосконалити законодавство про акціонерні товариства щодо механізму «сквіз-аут» вимагають представники профучасників фондового ринку – УАІБ, ПАРД та АУФТ, які провели спільний прес-брифінг на тему: «Сквіз-аут по-українському: справедливий викуп чи грабунок міноритарних акціонерів», йдеться у повідомленні УАІБ.

Вони запропонували якнайшвидше провести спільне засідання СРО з НКЦПФР та профільним комітетом Верховної Ради, щоб зупинити ту вакханалію, яка відбувається зараз на практиці, і порушує дух самого закону, а також викривлює ті завдання, які мали вирішити загалом позитивні зміни законодавства.

Як було зазначено на прес-брифінгу, застосування механізму примусового викупу акцій у міноритарних акціонерів, покликаного адаптувати українське законодавство до європейських директив, призвело до непрогнозованих для ринку наслідків – спричинило конфлікт між мажоритарними і міноритарними акціонерами, та порушує конституційні права громадян. Особливо у цьому зв’язку потерпають інститути спільного інвестування, які акумулюють кошти вітчизняних інвесторів, оскільки, через заниження деякими емітентами ціни обов’язкового викупу, відбувається значне падіння вартості активів публічних інвестиційних фондів.

Як вважають учасники зібрання, процедура застосування на практиці сквіз-ауту в Україні загалом відобразила підходи до регулювання ринку цінних паперів. Вони наголосили, що європейська директива, яка передбачає наявність цих процедур, стосується виключно публічних цінних паперів, яких в Україні сьогодні практично нема. Якщо в 2014 році у біржовому лістингу знаходилося 126 акцій, то в квітні 2018 року їх реально залишилося 4, а з 224 облігацій підприємств зосталося 12.

На їхню думку, спершу необхідно створити в Україні публічний ринок цінних паперів, а тоді вже запроваджувати новітні механізми. Це також вирішило б і проблему справедливої ціни викупу.

Учасники брифінгу підкреслили, що регулятор також міг би зайняти більш активну позицію, принаймні провести аналіз біржових торгів напередодні сквіз-ауту. Вони вважають, що у Комісії є достатньо повноважень, щоб більш детально розібратися, чи є викуп акцій за заниженими цінами деякими емітентами фіктивним чи результатом маніпулювання.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: