Що виставлятимуть на приватизацію у 2018 році

Урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік. Наступний крок – його затвердження Урядом.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник ФДМУ Віталій ТРУБАРОВ. При цьому він уточнив, що в списку 26 підприємств.

18 об’єктів перебувають в управлінні Фонду: ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», АК «Харківобленерго», ПАТ «Миколаївобленерго», ПАТ «Хмельницькобленерго», ПрАТ «Херсонська ТЕЦ», ПрАТ «Дніпровська ТЕЦ», ПАТ «Криворізька теплоцентраль», Державне підприємство «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль», ПАТ «Азовмаш», ПАТ «Турбоатом», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ВАТ «Оріана», Державне підприємство «Завод алюмінієвої фольги», ПрАТ «Президент-Готель».

«Приватизація ПАТ «Центренерго», ПАТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Сумихімпром» пройде відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», – зауважив керівник Фонду держмайна.

Крім того, за його словами:

– 3 об’єкти перебувають в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», державне підприємство «Завод «Електроважмаш», державне підприємство «Дніпровський електровозобудівний завод»);

– 2 об’єкти перебувають в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства України, щодо яких прийнято рішення про приватизацію (ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України»);

– 1 об’єкт підпорядкований Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, який приватизується відповідно до Закону України «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств» (Державне підприємство «Вугільна компанія «Краснолиманська»);

– 1 об’єкт підпорядкований Кабінету Міністрів України (Державне публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг»);

– 1 об’єкт підпорядкований Міністерству охорони здоров’я (ПрАТ «ІНДАР»)

Також керівник ФДМУ зазначив, що Фонд змінив правила залучення радників до процесу приватизації великих об’єктів. Зокрема, ФДМУ розробив зміни до попередньої Постанови Кабінету Міністрів України, яка визначала порядок залучення радника до процесу приватизації.

Він уточнив, що, по-перше, суттєво розширено перелік основних завдань радника. Зокрема, це приведення бухзвітності до міжнародних стандартів, аналіз економічних, технічних і фінансових показників, пошук шляхів вирішення реструктуризації кредиторської заборгованості, пошук потенційних інвесторів, рекомендації щодо встановлення основних цін і тарифів на продукцію та послуги.

За словами Віталія Трубарова, до радників застосовуватимуться ті ж самі обмеження, що і для покупців – перелік із 13 пунктів, визначений законом про приватизацію. Це компанії з офшорних зон (згідно з переліком, визначеним КМУ) з непрозорою структурою власності, бенефіціарні власники яких не розкриті на 100%, а також компанії, які походять із держави-агресора. Крім того, це компанії, які раніше були стороною продажу об’єкта приватизації в Україні і з якими було розірвано договір через порушення.

Радники не можуть одночасно бути і покупцями об’єкта приватизації.

«Відповідний проект буде передано для розгляду Урядом», – додав очільник Фонду.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: