НКЦПФР запровадить ризико-орієнтований підхід державного нагляду

Це передбачено проектом нормативно-правового акта, оприлюдненого Комісією.

Зокрема, йдеться про проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), що підлягає ліцензуванню та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку».

Основною метою прийняття проекту регуляторного акта є виконання вимог законодавства, зокрема щодо здійснення державного нагляду (контролю) на основі принципу оцінки ризиків та доцільності.

Даним документом запроваджується ризико-орієнтовний підхід до здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) шляхом визначення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів (фондовому ринку), що підлягає ліцензуванню.

Цими критеріями є такі:

– обсяги, масштаб діяльності суб’єкта господарювання;

– фінансові показники діяльності суб’єкта господарювання;

– результати попередніх перевірок суб’єкта господарювання;

– наявність порушень вимог законодавства на ринку цінних паперів у діяльності суб’єкта господарювання.

Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання відносяться до одного із трьох ступенів ризику – високого, середнього або незначного.

Періодичність проведення Комісією державного нагляду (контролю) встановлюватиметься в залежності від зазначених вище ступенів ризику, до яких віднесено суб’єкти господарювання.

Більш детально – у проекті Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), що підлягає ліцензуванню та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: