Нацбанк удосконалив механізм інспекційних перевірок

Регулятор плануватиме інспекційні перевірки банків на підставі ризик-орієнтованого підходу.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор змінив вимоги до планування інспекційних перевірок банків та інших осіб, які охоплюються його наглядовою діяльністю, з урахуванням настанов Європейського банківського органу щодо організації єдиної процедури та методології процесу наглядових перевірок та оцінки (Supervisory Review and Evaluation process, SREP).

Відтак, періодичність проведення Нацбанком інспекційних перевірок залежатиме від величини банку (його значення для системи) і його ризиків.

Зокрема, банки та інші особи, які охоплюються наглядовою діяльністю Нацбанку, перевірятимуться відповідно до затвердженого Правлінням НБУ плану інспекційних перевірок, складеного на підставі ризик-орієнтованого підходу з урахуванням проведеної регулятором оцінки банків під час здійснення безвиїзного банківського нагляду.

Зазначені зміни передбачені Постановою Правління НБУ від 2 травня 2018 року №47 «Про внесення зміни до Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок», яка набирає чинності з 4 травня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: