Як банки переходитимуть на стандарти IBAN та ВІС

Нацбанк разом із НАБУ розпочали напрацювання спільних підходів до імплементації в Україні основних положень міжнародних стандартів ISO 13616 (IBAN) та ISO 9362 (ВІС). Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Перехід українських банків у середньостроковій перспективі до застосування цих міжнародних стандартів посилить інклюзію з європейським платіжним середовищем та додасть новий функціонал для клієнтів», – сказав Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ під час робочої зустрічі з даного питання.

Застосування цих стандартів сприяє спрощенню ініціювання споживачами переказів, скороченню кількості помилкових платежів, прискореній обробці, майбутній сумісності з європейськими платіжними системами.

Він пояснив, що у контексті стрімкого розвитку єдиного платіжного європейського простору SEPA (де впроваджено IBAN, ISO 20022, транскордонні миттєві платежі та інші інноваційні сервіси), побудованого на застосуванні міжнародних стандартів, рух у напрямку гармонізації підходів до розвитку платіжного ринку є важливим питанням для України.

Як повідомила Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Наталія ЛАПКО, більшість банків в Україні вже використовують IBAN та ВІС для транскордонних переказів. Проте наразі постає питання про запровадження в нашій країні єдиної структури банківського рахунку для здійснення як транскордонних, так і внутрішньодержавних переказів.

З цією метою представники банківської спільноти проаналізували світовий досвід у зазначеній сфері, обговорили необхідні заходи та проблемні питання щодо запровадження цих стандартів (робота з клієнтами, доопрацювання програмного забезпечення, зміни до договорів, відповідні витрати тощо).

Під час спільної робочої зустрічі банкіри домовилися активно співпрацювати у цьому напрямі та здійснити аналіз проблематики, пов’язаної з імплементацією в Україні міжнародних стандартів IBAN та ВІС.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: