Банкам спростили доступ до інформації про оцінювачів заставного майна

Національний банк удосконалив вимоги до врахування забезпечення під час розрахунку розміру кредитного ризику.

Зокрема, як повідомляє прес-служба регулятора, НБУ, з урахуванням результатів проведеної разом із Фондом держмайна спільної роботи щодо спрощення доступу банків до інформації ФДМУ про діяльність суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку заставного майна банків, вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого Постановою Правління НБУ №351 від 30 червня 2016 року.

Відтак банкам для отримання такої інформації не потрібно звертатися із запитами до ФДМУ, а достатньо скористатися даними, оприлюдненими на його офіційному веб-сайті. Крім того, Національний банк встановив періодичність отримання та строки врахування банками інформації Фонду під час розрахунку розміру кредитного ризику.

Відповідні зміни були внесені Постановою Правління НБУ №49 від 3 травня 2018 року «Про затвердження змін до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями», яка набула чинності 5 травня 2018 року.

Слід нагадати, що Правління НБУ Постановою №351 від 30.06.2016 р. затвердило «Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Його мета – забезпечити повну та своєчасну оцінку банками величини кредитного ризику, що сприятиме коректному розрахунку їхнього капіталу та, в кінцевому результаті, посилить фінансову стійкість банківського сектору.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: