Обсяги банківських вкладів у гривні збільшились на 3,2%

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як у національній, так і в іноземній валюті. Такі тенденції відображають попередні дані «Грошово-кредитної статистики», оприлюднені Національним банком. 

Згідно з ними, сукупний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% у березні до 3,2% у квітні. За підсумками минулого місяця він збільшився на 15,7 млрд. грн. до 499,9 млрд. грн.

Так, за місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб у банки.

Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який в березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%.

Дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%.

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд. грн. Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб (приріст за місяць становив 1,7%). Водночас портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).

На процентних ставках комерційних банків, як і очікував Національний банк, продовжила відображатися низка його попередніх рішень щодо підвищення облікової ставки.

Насамперед на жорстку монетарну політику регулятора, як і в попередні місяці, реагували ставки для бізнесу. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць з 11% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – з 16,6% до 16,7% річних.

Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – з 10,8% до 11% річних. Це відповідним чином позначилося і на вартості нових кредитів для фізичних осіб.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: