В Україні пропонують врегулювати правовий статус токенів і криптовалют

До подання у Парламент готується проект закону «Про застосування технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій та правовий статус токенів і криптовалют в Україні».

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook народний депутат Олексій МУШАК повідомив: «Зараз виходимо на фінішну пряму по створенню умов для токенів та криптовалюти в Україні. Вже є драфт законопроекту про загальне регулювання цього ринку. Це напрацювання багатьох людей та зустрічей. Залишилося ще багато нюансів. Фінальна версія буде готова за два тижні. Прошу коментувати та правити. Думки від практиків ринку особливо важливі».

Метою документа є створення правил роботи з криптовалютою, токенами і смарт контрактами для держави, юридичних і фізичних осіб, створення вільного та прозорого ринку токенів та криптовалют в Україні, вільного добування (майнінгу), використання, зберігання і обміну цифрових цінностей (токенів і криптовалют) із застосуванням технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій, розвиток і стимулювання використання технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій і смарт-контрактів в усіх сферах суспільних відносин, зокрема в секторі публічних відносин, медичній, освітній та інших соціально спрямованих сферах задля розвитку інформаційного суспільства, а також для недопущення ризиків використання токенів і криптовалют для відмивання коштів і фінансування тероризму, що являється перешкодою для обслуговування банківських рахунків компаній, які працюють з токенами і криптовалютою та є причиною необґрунтованих кримінальних переслідувань з боку правоохоронних органів.

Передбачається, що дія закону поширюватиметься на відносини, пов’язані з використанням державою, юридичними і фізичними особами технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій, в тому числі у сфері застосування смарт-контрактів для вчинення правочинів, на відносини пов’язані зі здійсненням діяльності на ринку токенів і криптовалют, на відносини, пов’язані з майнінгом, володінням, користуванням, зберіганням, обміном і використанням токенів та криптовалют, та будь-які інші відносини, що пов’язані із використанням технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій та з використанням токенів і криптовалют у всіх сферах суспільного життя.

Більш детально – у драфті проекту закону «Про застосування технології розподіленого реєстру цифрових транзакцій та правовий статус токенів і криптовалют в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: