Обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії досяг максимуму

Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) у партнерстві з компанією Deloitte представила щорічний огляд українського ринку венчурних та приватних інвестицій – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2017.

Згідно з його результатами, після падіння в 2016 році, загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії торік досяг максимуму – $259 млн., що втричі більше ніж у попередньому році. Незважаючи на глобальну тенденцію переорієнтації інвесторів з кількості інвестицій на їх якість, кількість угод в Україні залишається приблизно на тому ж рівні – у 2017 році було укладено 89 інвестиційних угод.

Вперше Огляд також охопив дані двох додаткових сегментів, які є на піку тенденцій приватного капіталу: прямі (приватні) інвестиції та ICO.

Минулий рік став вдалим для прямих інвестицій, які значно активізувались порівняно з останніми трьома роками, коли було не більше 3-4 угод на рік. Торік було зафіксовано 14 угод з приватним капіталом, а їх загальний обсяг становив $126,7 млн.

ICO (Initial Coin Offering) – це нова тенденція залучення інвестицій для українських стартапів. У 2017 році 19 стартапів змогли залучити $160 млн. через ICO. Більше того, з’явились венчурні фонди, які фокусуються винятково на проектах, пов’язаних з криптовалютою. І, як наслідок, створюються ще більш тісні взаємовідносини між приватним капіталом та блокчейн індустрією. До ТОП-3 ICO з України в 2017 році можна віднести Neuromation ($71 млн.), Dmarket (19,1 млн.) та Propy Marketplace ($15,4 млн.).

«За даними дослідження UVCA, 59% інвесторів виправдали свої очікування на 2017 рік. Але 76% діючих інвесторів очікують, що в 2018 році в Україні з’являться нові приватні та венчурні фонди. Від імені членів Асоціації ми продовжуємо досліджувати ентузіазм глобальних інвесторів до українських компаній та переводимо їх у реальні угоди. Ми робимо це як всередині країні, так і по усьому світі – представляючи Україну та окремі проекти на міжнародних галузевих заходах та розширюючи нашу мережу контактів для подальших спільних угод із нашими членами. 2018 рік уже обіцяє бути напруженим, але, сподіваюсь, вдалим, для венчурної індустрії», – зазначила Виконавчий директор UVCA Ольга АФАНАСЬЄВА.

У зазначеному Огляді UVCA та Deloitte також провели дослідження щодо регіонального розподілу інвестицій. Його результати свідчать, що 56% угод (без урахування спільних) були здійснені у Київській області та охопили 77% від загального обсягу венчурних інвестицій.

«2017 рік відзначився для України найбільшим об’ємом залучених інвестицій зі сторони венчурних фондів за останні 8 років та активізацією ринку прямих інвестицій. Це підтверджує високу конкурентоспроможність українських стартапів на міжнародному ринку, професіоналізм спеціалістів, а також якість продуктів, визнаних у світі. Яскравим прикладом є український стартап Grammarly, який у 2017 році залучив рекордні $110 млн. Grammarly – це онлайн сервіс із перевірки граматики, що базується на технології штучного інтелекту», – розповів Володимир ЮМАШЕВ, Партнер Податково-юридичного департаменту Deloitte.

Також слід зазначити, що серед українських підприємців стають все більш популярними краундфандингові платформи та гранти. Так, у 2017 році успішними стали 16 краундфандингових кампаній, завдяки яким технологічні та ІТ проекти зібрали понад $2,1 млн. на свій розвиток. Через гранти стартапи отримали загалом $429 тис.: Vernadsky Challenge (4 гранти) та Horizon 2020 (6 грантів).

Більш детально – в Огляді українського ринку венчурних та приватних інвестицій 2017

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: