Споживачі фінпослуг потребують захисту

Ліга страхових організацій України виступає за вдосконалення системи захисту прав споживачів фінансових послуг.

«Необхідно вдосконалювати пруденційний нагляд і, у відповідності до чинного законодавства та встановлених ним критеріїв, проводити планові перевірки фінансових установ», – заявив Віце-президент ЛСОУ Сергій ТАРАСОВ на засіданні круглого столу «Захист прав споживачів фінансових послуг в Україні: стан та перспективи законодавчого удосконалення», повідомляє прес-служба Ліги.

Він також зазначив, що ЛСОУ підтримує законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (реєстраційний №2456-д), і наголосив, що найкращий спосіб підвищення рівня захисту прав споживачів є забезпечення достатнього рівня платоспроможності і виконання вимог законодавства фінансовими установами.

Сергій Тарасов звернув увагу, що зазначеним законопроектом передбачено надання регуляторам інструментів впливу за порушення прав споживачів, зокрема такого, як перевірка фінустанов. «Таке право, наприклад, для Нацкомфінпослуг вже передбачено законодавством. Щодо планових заходів, то регулятор не може ним користуватися внаслідок введення мораторію на перевірки», – сказав він.

Слід також зазначити, що ЛСОУ опрацювала оприлюднений на сайті Нацкомфінпослуг доопрацьований проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері ринків фінансових послуг та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг», схвалений Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 13 лютого 2018 року №193, та направила до Комісії зауваження і пропозиції до проекту Постанови.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: