ЄБРР підтримає реформу держбанків України

ebrrПісля впровадження реформи держбанки стануть більш незалежними від політичного впливу та працюватимуть на комерційній основі.

За інформацією прес-служби Мінфіну, 25 листопада 2016 року Міністр фінансів Олександр Данилюк, Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж та Голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний підписали Меморандум про порозуміння, відповідно до якого «Ощадбанк» отримає підтримку ЄБРР щодо покращення корпоративного управління. Також був підписаний Договір про приєднання до програми сприяння торгівлі, який дозволяє «Ощадбанку» залучити від ЄБРР до 50 млн. євро на підтримку українського бізнесу.

Підписаний Меморандум про порозуміння є одним із перших кроків системної реформи державних банків, яку Уряд впроваджує за підтримки ЄБРР та інших міжнародних партнерів. Це одна з ключових реформ фінансового сектору, яка сприятиме підвищенню ефективності, прибутковості та прозорості держбанків.

Безпосередньо «Ощадбанк» отримає комплексний пакет технічної допомоги від ЄБРР, що на першому етапі буде спрямований на: розвиток мікрокредитування малого та середнього бізнесу; централізацію та оптимізацію з метою підвищення операційної ефективності мережі відділень банку; розвиток ризик-менеджменту та комплаєнсу.

Ці завдання є важливими для подальшої успішної трансформації «Ощадбанку», зростанню його вартості та привабливості для інвесторів.

Одним із ключових елементів реформи держбанків є продаж міноритарного пакету акцій «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» до середини 2018 року. Держава збереже контрольний пакет і при цьому отримує більш прозоре та ефективне управління. Як зазначив під час підписання Меморандуму Міністр фінансів Олександр Данилюк, це означає, що клієнти банків зможуть отримувати кращі послуги, також відбуватиметься економія мільярдів гривень платників податків на щорічну докапіталізацію держбанків. Зекономлені кошти держава зможе направити на розвиток економіки.

«Підписання Меморандуму є позитивним сигналом для міжнародних інвесторів та вагомим підтвердженням того, що «Ощадбанк» змінюється. Договір про приєднання до програми сприяння торгівлі надасть малому та середньому бізнесу доступ до кредитування в кожному з понад 4 тисяч відділень «Ощадбанку», – додав Олександр Данилюк.

Слід зазначити, що підписання Меморандуму є першим кроком, в результаті якого сторони зафіксували свої наміри. Крім того, у подальшому також необхідно:

1. Затвердити Урядом та прийняти у парламенті реформу держбанків (законопроект щодо зміни корпоративного управління державних банків);

2. Сформувати оновлені наглядові ради, які складатимуться із незалежних директорів та представників держави;

3. Покращити внутрішні процеси та ефективність управління держбанків.

Більш детально – у Меморандумі

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: