Переказ коштів регулюватиметься за європейськими стандартами

Фінансовий комітет Парламенту рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів» (реєстраційний №7270). 

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Руслан ДЕМЧАК. Він зауважив, що законопроект передбачає удосконалення регулювання платіжних систем та упорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів. Прийняття законопроекту – один з важливих кроків у напряму cashless економіки. Адже з кожним роком Україна все активніше наближається до безготівкового суспільства.

Практично вдвічі у порівнянні з 2016 роком (на 91%) у 2017 році зросла кількість чіпових карток, на 38% збільшилась кількість безконтактних карток. Торік налічувалося вже 236 тис. терміналів, а 173 тис. юридичних осіб та ФОП в Україні могли приймати платіжні картки для оплати. Такий приріст сприяв значному збільшенню кількості та обсягу безготівкових платежів у POS-терміналах та електронної комерції. Тільки у 2017 році кількість безготівкових операцій із застосуванням карток зросла на 30%, а обсяги – на 46%.

«Враховуючи ці факти, очевидно, що законодавство про платіжні системи та переказ коштів потребує оперативного вдосконалення, зокрема в частині усунення можливих порушень та регулювання платіжної інфраструктури.

Редакція законопроекту №7270 передбачає вдосконалення регулювання платіжних систем та контролю за операційними ризиками їх учасників, упорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів, упорядкування питання випуску та здійснення операцій з електронними грошима, приведення національного кримінального законодавства до вимог європейського законодавства.

Звичайно, нам поки що далеко до рівня Швеції, де готівка вже стала майже раритетом, а картками оплачуються близько 80% покупок, та касири в деяких супермаркетах можуть навіть не прийняти готівку. І навіть такі дрібнички, як поштова марка або чашка кави оплачується лише карткою. Але, сподіваюсь, що з прийняттям законопроекту №7270 щодо регулювання переказу коштів ми пришвидшимо розвиток ринку платіжних систем в Україні та інтегруємо європейські директиви», – наголосив пан Демчак.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: