НБУ реформуватиме корпоративне управління в банківському секторі

Якісне корпоративне управління в банку можливе лише за наявності волі його власника та розуміння ним цінності корпоративного управління.

На цьому наголосила Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА, виступаючи на конференції «Корпоративне управління у банківському секторі України», організованій Національним банком спільно з UCGA, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Захід зібрав понад 200 ключових осіб українського банківського сектору та міжнародних експертів. У ньому взяли участь представники Міністерства фінансів України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

За словами Катерини Рожкової, основною причиною останньої банківської кризи стало саме неякісне корпоративне управління в банках. «Понаднормативне кредитування пов’язаних осіб, неадекватна система ризик-менеджменту, відсутність працюючої системи внутрішнього контролю та адекватної стратегії розвитку банку, надмірне втручання акціонера в роботу банку, – усі ці фактори й призвели зрештою до кризи в банківському секторі України, повторення якої ми не можемо допустити в майбутньому», – зауважила вона.

Тому реформа корпоративного управління сьогодні – одне з пріоритетних завдань НБУ. Наразі регулятор проводить дистанційну оцінку якості корпоративного управління. А з 2019 року планує ввести нові інструменти оцінки такого управління в банках.

«Ми будемо оцінювати корпоративне управління з точки зору колективної здатності акціонерів і менеджменту працювати та відповідати за свої напрями, приймати бізнес-орієнтовані рішення. Ми проводимо регулярні зустрічі з власниками банків і доносимо інформацію про те, що якість незалежних директорів у наглядових радах має бути високою. Є багато нарікань з боку банків, особливо приватних, але це не те питання, щодо якого ми будемо дискутувати», – сказала Заступник Голови НБУ.

У ході конференції також обговорювалися останні зміни законодавства в системі корпоративного управління. Катерина Рожкова зазначила, що для вдалого проведення реформи корпоративного управління необхідно внести зміни до Закон України «Про банки і банківську діяльність», які дозволять посилити роль наглядової ради банку, вимоги до ризик-менеджменту та контроль за квазі-менеджерами.

Також вона повідомила, що НБУ восени запровадить Школу незалежних директорів: «Оскільки вимоги до корпоративного управління банків підвищилися, з осені відкриємо Школу незалежних директорів, куди будемо запрошувати представників банків. Нам допомагатимуть наші соратники – Міністерство фінансів і міжнародні фінансові організації. Основним спікером буде, звичайно, Національний банк».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: