Сектор фінпослуг залишається основним центром M&A активності в Україні

Про це свідчать дані третього видання Звіту про стан ринку M&A в Україні, опублікованого юридичною фірмою Aequo спільно з виданням Mergermarket (Лондон). У ньому міститься унікальна інформація про ключові тренди M&A в Україні, а також прогнози на 2018 та наступні роки.

Звіт було презентовано на круглому столі «M&A в Україні: поворотний момент», організованому Aequo та газетою «Юридична практика», йдеться у повідомленні Aequo.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Згідно зі Звітом, попри невелике кількісне зростання M&A угод в Україні з 41 в 2016 році до 44 у 2017 році, обсяг угод збільшився істотно – на 57% і склав 554 млн. євро.

Торік 75% угод було укладено між українськими компаніями, що є рекордним показником M&A активності всередині країни. Прогнозується, що структурні реформи також можуть привести до збільшення інтересу з боку іноземних інвесторів.

Сектор фінансових послуг залишається основним центром M&A активності в Україні: у 2016-2017 роках на нього припадало 33% загальної кількості та 33% загального обсягу угод. Крім того, стійку M&A активність продемонстрували такі галузі економіки, як агробізнес, енергетика та природні ресурси, а також телекомунікації, медіа та технології (ТМТ).

Позитивні зміни частково пояснюються реформами, що впливають на фінансову активність в Україні, включаючи зміни в інфраструктурі ринку капіталу країни та нові закони про товариства з обмеженою відповідальністю, корпоративні договори та механізми squeeze-out і sell-out, якими замінено застаріле законодавство радянської епохи.

Очікується, що в 2018 році Україна продемонструє економічне зростання третій рік поспіль. Згідно з прогнозами Світового банку, ВВП України зросте на 3,5% у порівнянні з 2,5% в 2017 році.

«Дані зміни свідчать про поліпшення фінансового клімату в Україні. Ми очікуємо, що у 2018 році активність на ринку злиттів та поглинань буде зростати у порівнянні з 2017 роком, продовжуючи тренд, який ми спостерігали в останньому кварталі минулого року. Це пов’язано із загальною стабілізацією економіки України, включаючи стабілізацію валютного курсу», – прокоментував Керуючий партнер Aequo Денис ЛИСЕНКО.

 «В Україні є ряд привабливих для іноземних інвесторів великих підприємств. Можливо, вони не чинитимуть істотного впливу на ринок злиттів та поглинань, проте закон про приватизацію, безумовно, забезпечить більшу прозорість для міжнародних інвесторів, що позитивно позначиться на іміджі України», – вважає Партнер Aequo Анна БАБИЧ.

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Під час засідання круглого столу Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ розповів, на яких питаннях фокусуватиметься регулятор з метою сприяння розвитку ринку М&А, повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook. Він, зокрема, зазначив:

«Україна має перевагу порівняно із багатьма країнами, які прагнуть адаптувати своє законодавство до рівня розвинених країн. У нас є чітка дорожня карта по досягненню високого рівня розвитку, за якою ми рухаємося.

Якщо оцінювати наш прогрес за останні роки, то на прикладі ринку М&А зазначу, що за три останні роки ми суттєво просунулися. На жаль, на тлі нестійкого економічного зростання ми не мали повноцінного ринку, а лише окремі угоди. Тільки-но економіка країни повернеться до стійкого зростання, ми побачимо повноцінний М&А ринок. Рівень ліквідності нашого ринку буде зростати в міру реалізації структурних економічних реформ. Головне, щоб ми пройшли наступний рік спокійно, планомірно реалізуючи наші плани.

Що стосується законодавчих ініціатив, то хотілося б відзначити такий момент – наше бачення, стратегія полягає у створенні й розширенні інструментарію на ринку капіталу, як фінансових інструментів, так і юридичних, які дають можливість регулювати правовідносини суб’єктів бізнесу, наприклад корпоративні договори. Нам ще дуже багато потрібно зробити. Мова йде не лише про підготовку і прийняття законів. Наступний за цим крок – створення відповідної культури взаємовідносин на ринку.

Інший момент – це інформація, якість її розкриття. Комісія, як регулятор поведінки суб’єктів на фінансовому ринку, буде концентруватися на якості розкриття інформації. Суб’єкти розкриття повинні відповідати за інформацію, яка ними розкривається. Це і фінансова інформація, й інформація про корпоративні події тощо. Це вкрай важливий момент, оскільки інформація дає можливість оцінювати бізнес, дозволяє мінімізувати інвестиційні ризики, ну а зрештою притягувати порушників до відповідальності.

І третій момент, пов’язаний з ринковою інфраструктурою і стимулюванням інвестиційної поведінки. Всі наші дії спрямовані на те, що потрібно фактично з нуля створювати культуру накопичення у нас в країні. Щоб українці, які пройшли через не одну кризу і значною мірою втратили довіру до фінансової системи, мали можливості і бажання самостійно накопичувати кошти, у тому числі на власну пенсію, до того ж з мінімальними ризиками».

Більш детально – у Звіті про стан ринку M&A в Україні

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: