В НБУ розповіли про впровадження Плану дій BEPS

Наближенню України до найкращих світових практик у сфері податкового контролю має сприяти імплементація рекомендацій ОЕСР щодо протидії зменшенню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон (BEPS).

Про це заявив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК, виступаючи на IV Міжнародному форумі «Трансфертне ціноутворення та міжнародне податкове планування 2018», йдеться на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Пакет відповідного законодавства був розроблений міжвідомчою робочою групою, створеною на виконання Указу Президента України №180/2016, та включає такі кроки з Плану дій BEPS:

– правила оподаткування контрольованих іноземних компаній;

– правила врахування процентних витрат за борговими зобов’язаннями;

– правила оподаткування постійних представництв;

– правила та документація з трансфертного ціноутворення;

– правила врегулювання спорів за міжнародними конвенціями з подвійного оподаткування.

Впровадження цих правил разом із приєднанням України до системи автоматичного обміну фінансовою інформацією за єдиним стандартом ОЕСР дасть Національному банку можливість остаточно скасувати антикризові заходи захисту і водночас уникнути неконтрольованого й непродуктивного відтоку капіталу та зберегти фінансову стабільність.

Також пан Степанюк відмітив, що прийняття закону «Про валюту» стане важливим кроком у напрямку більш активної валютної лібералізації в Україні. Водночас необхідно забезпечити «безвізовий режим» для тих коштів, які отримані законним шляхом та з яких були сплачені податки».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: