Наскільки відкритими є українські пенсійні фонди

Комітет фінансового ринку та з питань соціальної відповідальності бізнесу при Торгово-промисловій палаті України презентував Третій Рейтинг відкритості НПФ.

Згідно з методологією Рейтингу, він оцінює можливість отримання потенційним вкладником повної, актуальної та необхідної йому інформації про недержавний пенсійний фонд (НПФ) на підставі даних з офіційних і відкритих джерел. При цьому в ньому оцінюються тільки відкриті пенсійні фонди.

НПФ отримують бал від 0 до 10 залежно від повноти розкриття актуальної інформації.

Алгоритм розрахунку рівня відкритості НПФ є таким:

1. Наявність власного робочого сайту або сторінки НПФ на сайті Адміністратора пенсійних фондів (АПФ) та/або Компанії з управління активами (КУА).

За відсутності сайту НПФ або інформації про нього на сайті АПФ чи КУА, НПФ автоматично отримує 0 балів за рівнем відкритості, а подальший розрахунок припиняється.

За наявності власного сайту НПФ отримує 0,5 балів, а при розміщенні інформації про НПФ на сайті АПФ або КУА, пенсійний фонд отримує 0 балів.

2. Видимість сайту (легкість пошуку сайту) або сторінки НПФ на сайті АПФ чи КУА в пошукових системах Google та Yandex.

За даним критерієм НПФ отримує від 0 до 1 балу.

3. Наявність на сайті або сторінці НПФ на сайті АПФ або КУА історії чистої вартості одиниці пенсійних активів у вигляді графіку та її зміни у відсотках за різні проміжки часу (за весь період діяльності пенсійного фонду).

За даним критерієм пенсійний фонд отримує від 0 до 2 балів.

4. Наявність на сайті або сторінці НПФ детального портфелю пенсійного фонду. (враховується на скільки детально розкрита інформація про структуру активів НПФ).

За даним критерієм НПФ отримує від 0 до 2,5 балів.

5. Наявність на сайті або сторінці НПФ інформації про компанії, які його обслуговують.

За даним критерієм пенсійний фонд отримує від 0 до 0,75 балів.

6. Наявність на сайті або сторінці НПФ його статутних документів.

За даним критерієм НПФ отримує від 0 до 1 балу.

7. Наявність на сайті або сторінці НПФ інформації про органи управління пенсійного фонду (члени Ради НПФ, інформація про них, загальний стаж роботи).

За даним критерієм пенсійний фонд отримує від 0 до 0,75 балів.

8. Якщо вся необхідна інформація по НПФ для даного рейтингу знаходиться на одному сайті, без пересилання на інший сайт, він отримує додатково 0,75 балів.

9. Активність представників НПФ у ЗМІ та медіа (кількісна та якісна оцінка).

За даним критерієм пенсійний фонд отримує від 0 до 0,75 балів.

Лідерами Третього Рейтингу відкритості НПФ стали ВНПФ «Резерв Рівненщини», ВНПФ «Столичний резерв» та ВНПФ «Резерв Тернопілля». У цілому до рейтингу було включено 34 НПФ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: