Використання біржових аграрних деривативів дозволить мінімізувати ризики

Про це йшлося на практичному семінарі «Української біржі» та компанії Thomson Reuters «Нові аграрні біржові інструменти для хеджування ризиків в Україні», організованому за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

У семінарі взяли участь представники малих та середніх аграрних компаній України, а також агротрейдери, які розповіли про практичні аспекти використання аграрних ф’ючерсів в Україні.

Основними висновками заходу були такі:

– Аграрні ф’ючерси є новим, проте перспективним інструментом на українському біржовому ринку. З їхньою допомогою на ринку має з’явитися новий клас учасників, що включатиме як виробників продукції, зацікавлених отримати найкращу ціну за свою продукцію, так і фінансових установ, які будуть кредитувати виробників.

– Ціни на зернові продукти на світових біржах не завжди корелюють із локальними ринками. Тому в Україні має бути свій ціновий індикатив та свої інструменти для торгівлі та хеджування ризиків.

– Враховуючи специфіку українського зернового ринку, використання біржових аграрних деривативів дозволить мінімізувати ризики, пов’язані з контрагентом, та гарантувати взаєморозрахунки між учасниками торгів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: