Держфінмоніторинг презентував нову Концепцію оцінки ризиків

Презентація відбулася на міжнародному науково-практичному семінарі на тему «Практика застосування Рекомендацій FATF та реалізація результатів Національної оцінки ризиків». Захід було організовано Державною службою фінансового моніторингу за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та за участі представників Міністерства фінансів Польщі. Про це повідомляє прес-служба Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів.

На семінарі працівниками Держфінмоніторингу було представлено 5 раунд оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL: ефективність та технічна відповідність, в якому сформовано рейтинги і ключові висновки щодо ефективності та технічної відповідності СПФМ міжнародним стандартам щодо заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, а також представлено заплановані заходи щодо удосконалення вітчизняного законодавства.

У ході презентації нової Концепції національної оцінки ризиків у сфері протидії відмивання коштів та фінансування тероризму було зазначено, що вона проводиться відповідно до статті 21 Закону та в рамках Програми спільних економічних досліджень між Урядом України та Міжнародним валютним фондом, а також з використанням прикладів кращих практик проведення НОР ПВК/ФТ іншими країнами.

Дана Концепція передбачає скорингову оцінку ризиків, яка буде формуватися за спрощеною моделлю, що включає в себе трирівневу систему оцінки ризиків та 9-бальну шкалу оцінювання.

При проведенні НОР планується:

– затвердження оновленої методики проведення НОР;

– визначення та затвердження постійного складу учасників НОР;

– проведення секторальної оцінки ризиків.

Секторальна оцінка ризиків дозволить сформувати оцінку ризиків за активної участі СПФМ, які будуть надавати матеріали та інформацію регулятору для проведення ним актуальної оцінки ризиків. Передбачається, що співпраця приватного і державного секторів у цьому питанні сприятиме підвищенню якості стратегічних рішень та вдосконаленню методів нагляду у сфері ПВК/ФТ.

Окрему увагу на заході було приділено підвищенню ефективності операційної моделі НКЦПФР. Зокрема, Комісією було представлено:

– 7 основних функціональних напрямків її діяльності;

– новий процес нагляду за професійними учасниками ринку;

– новий підхід до здійснення заходів нагляду за професійними учасниками;

– нову концепцію проведення перевірок.

Також представником НКЦПФР було розглянуто 26 та 40 Рекомендацію FATF, які планується імплементувати у вітчизняне законодавство.

Більш детально – у новій Концепції національної оцінки ризиків у сфері протидії відмивання коштів та фінансування тероризму

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: