Прийняття закону про валюту пришвидшить валютну лібералізацію

Відповідний законопроект готується у Верховній Раді до другого читання.

Коментуючи документ, Голова НБУ Яків СМОЛІЙ на зустрічі з керівниками установ членів Форуму провідних іноземних фінансових інституцій (FLIFI) зазначив: «Ми очікуємо на друге читання вже у червні. Незабаром розпочнеться доопрацювання законопроекту в профільному комітеті Верховної Ради. Прийняття закону «Про валюту» дозволить пришвидшити валютну лібералізацію і прибрати болісні, але неефективні норми, передбачені чинним законодавством. Інші обмеження НБУ також буде прибирати – поступово та обережно до настання повної свободи проведення валютних операцій. Наш підхід ґрунтується на розумінні, що лібералізація валютного регулювання не повинна призвести до порушення ще досі хиткої стабільності фінансової системи», повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

У свою чергу Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ, виступаючи на закритому засіданні «Фінансового клубу» на тему «Нова модель валютного регулювання. Особливості ведення валютного контролю», також підкреслив, що Національний банк сподівається на розгляд Верховною Радою проекту закону «Про валюту» (№8152) у другому читанні протягом наступного місяця.

Останніми роками Національний банк досить активно просувається шляхом лібералізації валютного регулювання – послаблення вже відчули і експортери-імпортери, і іноземні інвестори, і банки, і населення. Основою для лібералізаційних кроків є наявність сприятливих макроекономічних умов, адже послаблення обмежень повинне не дестабілізувати фінансову систему. Так, зараз НБУ через банки збирає інформацію про плани клієнтів зі сплати дивідендів за 2017 рік за кордон і готовий розглянути варіант повного скасування обмежень на репатріацію дивідендів.

Олег Чурій зазначив, що прийняття закону «Про валюту» дозволить помітно прискорити проведення валютної лібералізації – низку обмежень, передбачених чинним законодавством, НБУ зможе зняти відразу після його вступу в силу. Наприклад, вимогу щодо отримання індивідуальних ліцензій для інвестування за кордон.

У Національному банку вважають, що під час підготовки законопроекту до другого читання народним депутатам варто врахувати позитивні моменти, які містяться в альтернативному законопроекті, водночас вкрай важливо зберегти для Національного банку достатні повноваження та інструменти для запобігання криз незалежно від їх природи і масштабу. «Інакше прийняття закону не матиме сенсу – без можливості забезпечити фінансову стабільність у НБУ будуть зв’язані руки і в частині масштабної і швидкої валютної лібералізації», – зауважив Олег Чурій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: