Як банкам стати на шлях інновацій

Це питання аналізується в новому дослідженні EY Global banking outlook 2018.

МЕТОДОЛОГІЯ

За даними прес-служби EY, для підготовки глобального огляду банківського сектору компанія EY провела опитування керівників 221 банку на 29 ринках щодо їх поглядів на «фінансовий стан свого банку, стратегічні пріоритети бізнесу і плани впровадження технологій протягом наступних 12-36 місяців». Опитування проводилося з листопада по грудень 2017 року. Дані опитування, наведені в цьому дослідженні, були зважені на основі частки банку в сукупних активах відповідного регіону. Відповіді «Не знаю» не включені в розрахунки.

Ринки, охоплені дослідженням: Північна Америка – Канада, Сполучені Штати; Європа – Австрія, Бельгія, Великобританія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Нідерланди, Скандинавські країни (Норвегія і Швеція), Польща, Іспанія, Швейцарія; ринки, що розвиваються – Об’єднані Арабські Емірати, Південна Африка, Нігерія, Росія, Туреччина, Бразилія, Мексика, Китай, Індія, Індонезія, Малайзія; Азіатсько-Тихоокеанський регіон – Австралія, Гонконг, Японія, Сінгапур. Активи респондентів становлять не менше 50% загальної суми активів на кожному ринку.

ПРІОРИТЕТИ БАНКІВ

Відповідно до дослідження, учасники ринку прагнуть йти в ногу із сучасними технологіями, орієнтуючись на інновації. Опитування показало, що пріоритетами для банків на 2018 рік є:

1. Удосконалення систем кібербезпеки.

2. Впровадження програм цифрової трансформації.

3. Залучення, розвиток і утримання талантів.

4. Підвищення ефективності діяльності шляхом інновацій.

5. Інвестиції у технології для поліпшення взаємодії з клієнтами.

Через десять років після глобальної фінансової кризи банківська індустрія успішно відновлюється. Дослідження EY показало, що банкіри налаштовані оптимістично й очікують поліпшення фінансових показників у 2018 році й надалі. Однак сприятливі умови для зростання навряд чи будуть постійними. Банкам необхідно враховувати виклики цифрової епохи та спрямовувати зусилля на досягнення стійкого зростання в мінливому ​​економічному і технологічному середовищі. Для довгострокового успіху вирішальне значення матимуть інвестиції в технології для підвищення ефективності, управління ризиками, а також використання можливостей для розвитку.

Щоб підготуватися до неочікуваних циклічних спадів, банкам необхідно знайти відповіді на два важливі питання:

– Чи враховує наша стратегія швидку зміну джерел доходів і прибутку?

– Як реалізувати стратегічні перетворення в мінливому цифровому середовищі?

Результати дослідження свідчать, що переважна більшість респондентів очікує збільшення доходів та прибутковості протягом наступних 1-3 років попри зростання витрат.

Очікування банкірів щодо зростання підтверджуються щорічним оглядом стратегій 30 найбільших банків по всьому світу, який підготувала компанія EY. Управління ризиками та захист від внутрішніх та зовнішніх загроз – у пріоритеті, акцент робиться на поліпшенні фінансових показників шляхом розвитку та оптимізації бізнесу.

ЗРОСТАННЯ ТА ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДІВ

Банки прагнуть до підвищення операційної ефективності зі збереженням або підвищенням якості обслуговування клієнтів. Щоб знизити вплив наслідків можливого спаду на фінансові результати та підвищити стійкість бізнесу, банкам слід завершити перехід від трансформації у відповідь на зміни регуляторного середовища до змін завдяки інноваціям. Необхідні зважені інвестиції в оптимізацію процесів та інфраструктури, спрямовані на забезпечення реальної ефективності всієї організації.

Банки-учасники дослідження зазначили такі пріоритети для розвитку та інвестицій у нові технології:

– посилення конкурентного позиціювання і збільшення частки ринку (70% опитаних банків);

– розширення методів залучення та утримання клієнтів (67%);

– скорочення витрат і підвищення операційної ефективності (62%);

– зниження кіберризиків, що посилюються (58%);

– отримання доступу до нових бізнес-моделей (46%).

Інвестиції банків у технології, які орієнтовані на клієнтів, здебільшого зосереджені на користувацьких інтерфейсах. Також банки продовжують інвестувати у проекти поглибленого аналізу даних з метою підвищення ефективності та пошуку шляхів збільшення доходів. Так, майже 80% опитаних банків інвестують в аналіз даних і планують збільшити обсяги таких інвестицій протягом наступних трьох років.

За даними EY, банки здебільшого розуміють, як сучасні технології можуть підвищити ефективність операцій. При цьому лише кілька опитаних банків забезпечують співвідношення витрат і доходів на рівні нижче 50%. У майбутньому, особливо через посилення конкуренції, банкам буде потрібно, щоб їхні витрати були на 30% нижче ніж сьогодні.

Банкам необхідно концентрувати увагу на розширенні частки ринку за рахунок задоволення потреб клієнтів, у тому числі шляхом пропозиції інноваційних продуктів і послуг, а також оптимізації тарифної політики.

Більш детально – у дослідженні EY Global banking outlook 2018

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: