Нацдепозитарій підписав контракт на розробку нового ПЗ

Нове програмне забезпечення для пост-трейду запрацює в Національному депозитарії з 5 серпня 2019 року.

Національний депозитарій України підписав контракт на розробку нового програмного забезпечення для депозитарної системи фондового ринку з британською компанією Percival Software Limited. Визначено етапи та терміни розробки і впровадження нової IT-платформи. Учасники ринку будуть мати більше часу для тестування системи, ніж передбачалося раніше, інформує прес-служба НДУ.

Як зазначається у повідомленні, закінчився підготовчий етап створення нового програмного забезпечення для Центрального депозитарію. Підсумком стало підписання контракту з розробником – компанією Percival Software Limited, який визначає всі необхідні деталі, пов’язані з постачанням і підтримкою системи до запуску, а також супроводу ПЗ у процесі роботи. В результаті робіт з аналізу законодавчих вимог і бізнес-процесів депозитарної системи України було сформовано технічне завдання до договору. Вартість договору не перевищує суму, раніше затверджену Наглядовою радою НДУ.

З 1 червня 2018 року розпочалася безпосередня робота над проектом.

Сторони зафіксували в контракті етапи та чіткі терміни розробки і впровадження нової IT-платформи.

Етап 1 – листопад 2018 року. Поставка системи з основним функціоналом. Проведення тестування ПЗ співробітниками НДУ, які триватимуть до запуску.

Етап 2 – квітень 2019 року. Поставка системи з фінальним функціоналом. Проведення тестування ПЗ учасниками ринків капіталу України.

Етап 3 – 5 серпня 2019 року. Запуск нової системи.

«Раніше, за попередніми оцінками, запуск системи планувався на першу половину 2019 року. Однак, після опрацювання всіх можливих нюансів, пов’язаних з адаптацією рішення до умов українського ринку, обсяги додаткової роботи виявилися більшими, ніж передбачалося. З іншого боку, це дало нам можливість передбачити в контракті також більше часу на тестування системи учасниками фондового ринку», – зазначив Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС.

Одночасно з початком розробки програмного забезпечення, НДУ разом з НКЦПФР розпочнуть підготовку проектів змін до нормативно-правових актів Комісії щодо депозитарної діяльності. Вже напрацьовані зміни будуть винесені на публічне обговорення з учасниками ринку.

Комунікація за проектом (обговорення технічних питань і нормативних актів) відбуватиметься за допомогою Ради учасників депозитарної системи, до якої входять представники НДУ та емітентів.

НДУ також запрошує зацікавлених приєднатися до спільноти Q&A – Нове ПЗ НДУ, в якій також відбуватиметься діалог і поширюватиметься інформація про впровадження нового ПЗ.

Слід зазначити, що компанія Percival Software Limited була заснована у 1986 році. Вона займається розробкою і постачанням передових програмних рішень для центральних депозитаріїв у всьому світі. З 2008 року Percival виграла 9 контрактів на поставку систем депозитарного обліку, що охоплюють 21 країну. Серед клієнтів останніх років: фондові біржі Ісландії, Мальти, Вірменії, країн Балтії, Співдружності Багамських Островів та інші.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: