Нагляд у сфері недержавного пенсійного забезпечення отримав оцінку

НКЦПФР та Нацкомфінпослуг представили самооцінку відповідності стандартам IOPS (Міжнародної організації пенсійних наглядових органів) існуючої системи нагляду у сфері недержавного пенсійного забезпечення. Представлення відбулось на щорічних зборах IOPS, які проходять в Парижі, повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Оцінка проводилась у рамках впровадження другого і реформування третього рівнів системи пенсійного забезпечення та базувалася на аналізі як законодавчого поля, так і операційних процесів.

У цілому рівень впровадження українськими регуляторами міжнародних стандартів IOPS визначений як «частково впроваджено». Найгірша ситуація – у питаннях достатності ресурсів, впровадженні ризик-орієнтованого підходу і пропорційності доступних заходів впливу існуючим ризикам.

Члени IOPS висловилися за підтримку консолідації наглядових функцій в одному регуляторі (спліт) і забезпечення цього регулятора функціоналом відповідно до міжнародних стандартів і практики.

З точки зору міжнародної практики найбільш суттєвими елементами нагляду є незалежність регулятора, достатність ресурсів для здійснення якісного нагляду, а також можливість брати участь у міжнародній взаємодії регуляторів, щоб протидіяти зловживанням з пенсійними коштами.

Врахування недоліків і заповнення прогалин в існуючій системі нагляду є дуже важливим елементом пенсійної реформи, адже мова йде про кошти і довіру мільйонів громадян.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: