Корпоративне управління в державних банках планують покращити

Відповідні законодавчі ініціативи були проаналізовані Фінансовим комітетом Парламенту.

Зокрема, Комітет ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності розглянув на своєму засіданні проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні (реєстраційний №8331) та «Про удосконалення функціонування фінансового сектору та створення державної банківської групи в Україні» (реєстраційний №8331-1), йдеться у повідомленні Комітету.

Законопроектами пропонується вдосконалити механізми функціонування фінансового сектору та переглянути принципи і механізми корпоративного управління державних банків, привести їх у відповідність до найкращих міжнародних стандартів шляхом створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків через наглядові ради, більшість у складі яких становитимуть незалежні члени.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своїх висновках висловлює свої зауваження до законопроектів та зазначає, що, відповідно до ст. 55 Закону України «Про Національний банк України», головною метою банківського регулювання і нагляду з боку НБУ є безпека та фінансова стабільність банківської системи, для прийняття виваженого рішення щодо внесених законопроектів було б логічним отримати експертні висновки Національного банку, а виходячи із статті 116 Конституції України – експертні висновки Кабінету Міністрів України.

НБУ своїм листом повідомив про підтримку законопроекту №8331 як такого, що спрямований на удосконалення організації готівкового грошового обігу у зв’язку з трансформацією структури центрального банку, а також на запровадження найкращих світових стандартів у корпоративне управління державними банками в частині посилення їх незалежності від політичного впливу. При цьому Нацбанк висловив зауваження до законопроекту №8331-1 та пропонує прийняти за основу законопроект № 8331.

Враховуючи вищенаведене, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді включити до порядку денного обидва законопроекти, а прийняти за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні (№ 8331).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: