За яких умов проводитиметься валютна лібералізація

У Нацбанку розповіли, навіщо потрібен закон «Про валюту» і чому в ньому має бути передбачена незалежність НБУ у площині подолання фінансових криз.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook, Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ під час круглого столу «25 років несвободи: Яке майбутнє валютного регулювання в Україні?», проведеного Реанімаційним пакетом реформ, зазначив: «Проект закону №8152 забезпечує можливість для проведення валютної лібералізації при забезпеченні фінансової стабільності.

Обмеження повноважень та інструментів центробанку запроваджувати заходи захисту для протидії кризовим явищам не є практичним і не відповідає тому, як регулятори працюють в інших країнах.

Проведення лібералізації (а ми це повністю підтримуємо, до речі) дуже позитивно буде впливати на життя пересічних громадян, надасть їм можливість диверсифікувати свої інвестиції, надасть поштовх інвестиціям у країну – це буде великий крок вперед. Але з іншого боку, будь-яка лібералізація збільшує ризики для фінансової системи. Тому наша позиція дуже проста – лібералізація може проводитися тільки в разі наявності у Національного банку повноважень реагувати на будь-які кризові явища».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: