НБУ підвищує ефективність нагляду з питань фінмоніторингу

Нацбанк запровадив нові правила оцінки створеної банком системи управління ризиками.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор продовжує підвищувати ефективність здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу на основі ризик-орієнтованого підходу.

Зокрема, Нацбанк змінив форму Звіту з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу. Новий формат звітності дозволить більш якісно оцінити створену банком систему управління ризиками.

Також змінилася періодичність подання такого Звіту. Відтак він надаватиметься банком до НБУ щорічно, а не щоквартально, як дотепер.

Крім того, регулятор запровадив новий порядок дій у разі виявлення під час виїзної перевірки схем проведення ризикових фінансових операцій, висновок щодо відповідності чи невідповідності яких вимогам законодавства не може бути сформульований у довідці про виїзну перевірку (без проведення додаткових консультацій).

Відтепер у такій довідці детально описуватиметься суть виявлених фінансових операцій з докладною констатацією відповідних фактів. Копії документів, що засвідчують такі факти, долучатимуться до матеріалів перевірки.

У подальшому перевірка виявлених фактів буде продовжена у безвиїзному порядку.

Відповідні зміни передбачені Постановою Правління НБУ від 5 червня 2018 року №59 «Про затвердження Змін до Положення про порядок організації та проведення перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», яка набрала чинності з 9 червня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: