Як Нацбанк повертатиме довіру населення до банківського сектору

Національний банк приділяє велику увагу питанням фінансової грамотності населення та фінансовій інклюзії.

Про це заявив Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ, член адміністративної ради ФГВФО Михайло ВІДЯКІН під час круглого столу на тему: «Обговорення результатів опитування споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів», повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

На заході були презентовані результати опитування користувачів фінансових послуг, проведеного на замовлення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за фінансової підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у грудні 2017 року.

«Національний банк разом зі своїми міжнародними партнерами та банківською спільнотою активно працює над підвищенням довіри населення до банківського сектору. Зокрема, НБУ ще у 2015 році прийняв Комплексну програму з розвитку фінансового сектору, де підвищення фінансової грамотності населення – один з ключових моментів. І ми крок за кроком виконуємо все заплановане. Але для того, щоб у населення з’явилася довіра до фінансового сектору, має бути виконано, щонайменше, три ключових умови. По-перше, має підвищитися фінансова грамотність населення. Бо досить невтішні цифри опитування, де говориться про те, що 53% опитуваних вибирають банк за рівнем відсоткової ставки, а 40% з них взагалі не звертає уваги на умови банківських договорів. По-друге, мають бути прийняті закони, які дозволять підвищити рівень захисту споживачів фінансових послуг. Тут важливу роль відіграє Парламент, бо три ключових законопроекти – №2456-д щодо захисту прав споживачів, №2413а щодо розподілу функцій Нацкомфінпослуг та №8055 щодо створення фінансового омбудсмена – вже готові і чекають на прийняття Верховною Радою», – зазначив Михайло Відякін.

Третьою умовою підвищення рівня довіри населення до фінансового сектору, за його словами, має стати фінансова інклюзія. Це поняття, яке означає, що люди не просто існують поруч із фінансовою системою, вони перебувають у ній, активно використовуючи свої знання та навички. «Але про фінансову інклюзію треба говорити окремо. І Національний банк найближчим часом почне таке обговорення з учасниками ринку», – пообіцяв Михайло Відякін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: