Платіжний ринок стане більш інноваційним та конкурентним

Імплементація в Україні норм Директиви ЄС PSD2 дозволить підвищити інноваційність та конкуренцію на платіжному ринку, а також посилить захист прав споживачів платіжних послуг.

Про це розповів Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ у ході панельної дискусії під час конференції «PAYMENTS 2020: Цифрова трансформація платежів», повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«НБУ працює над гармонізацією українського законодавства у платіжній сфері для того, щоб взяти для українського ринку найкращі європейські практики та паралельно розвивати систему електронних платежів Національного банку (СЕП НБУ) і відповідну банківську інфраструктуру для підвищення конкуренції на ринку», – зауважив він.

Олександр Яблунівський зазначив, що модернізація СЕП НБУ буде спрямована на забезпечення миттєвих платежів за міжнародними стандартами, у форматі 24/7 та у національному масштабі. Він запросив представників банківської спільноти до активної співпраці з регулятором у цьому напрямі.

У свою чергу Заступник начальника Управління роздрібних платежів Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Владислав ДИКИЙ розповів про розвиток Національної платіжної системи «Український платіжний простір» (НПС «ПРОСТІР») та впроваджені продукти та технології в платіжній системі за останні два роки.

На сьогодні до НПС «ПРОСТІР» вже підключено 86% платіжної інфраструктури в Україні, а до кінця року мережа прийому карток має зрости до 95%. Картка НПС «ПРОСТІР» присутня в продуктових портфелях різних державних та комерційних банків, при цьому більшість карток «ПРОСТІР» випущені з безконтактною технологією оплати.

Владислав Дикий також окреслив плани щодо впровадження в НПС «ПРОСТІР» технології 2-х факторної автентифікації операцій електронної комерції, міжбанківських р2р переказів та запуску продуктів на базі електронних грошей сумісно з операторами телекомунікацій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: