Як запроваджуватиметься новий формат для звітності банків

Представники Нацбанку, НАБУ, банківської спільноти та розробників програмного забезпечення обговорили проект Правил організації статистичної звітності, що подається до НБУ. Про це інформує прес-служба Незалежної асоціації банків України. 

Основна увага була приділена орієнтовному графіку проведення пілотного проекту за етапами в режимі тестування у форматі XML через веб-портал НБУ та з’ясуванню шляхів вирішення проблемних питань впровадження нового формату, що були висловлені банками під час опитування, яке проводив Комітет з питань оподаткування та обліку НАБУ.

Слід нагадати, що необхідність встановлення нових єдиних методологічних підходів до складання звітності та формату подання звітності було запроваджено Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року, затвердженою Постановою Правління НБУ від 18.06.2015 р. №391 (зі змінами), яка передбачає:

– заміну формату «#» стандартним XML форматом для файлів з даними статистичної звітності;

– використання відкритих каналів для передачі даних, зручних рішень для звітування (портальне рішення, АРІ);

– створення основ для подання звітності національним регулятором у форматі XBRL до EBA.

У ході зустрічі представники НБУ зазначили, що багато пропозицій НАБУ до проекту змін до Правил організації статистичної звітності вже враховані в проекті, зокрема:

– розміщення вимог до формування показників статистичної звітності та XSD-схеми на сторінці Реєстру показників – не пізніше ніж за 30 днів до дати їх запровадження;

– створено довідник R050 «Характеристика рахунку»;

– вилучено окремі показники у файлі 6DX;

– уповноваженими особами на підписання файлів з щоденною, декадною періодичністю подання визначені керівник структурного підрозділу за напрямком, за яким подаються дані у файлі або керівник структурного підрозділу, що відповідальний за формування/подання даних статистичної звітності.

При цьому низка питань залишилася для подальшого обговорення під час підготовки останньої редакції Правил, а саме:

– організація контролю гривні у файлі 3МХ;

– зміна строків подання файлу С5;

– зміна строків подання файлу А7;

– актуальність файлу G2.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: