Нацбанк розробить загальнонаціональну програму з підвищення фінансової інклюзії

Запорука формування стійкої фінансової інклюзії знаходиться у трьох площинах: доступність фінансових послуг, фінансова грамотність та захист прав користувача.

Про це розповів Голова НБУ Яків СМОЛІЙ, виступаючи на Першому Форумі із фінансової інклюзії – Finclusion Forum, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Пан Смолій запропонував визначення фінансової інклюзії. Зокрема, це рівний доступ та використання фінансових продуктів та послуг, які:

– є прийнятними за ціною;

– відповідають потребам домогосподарств та підприємств;

– доступні для всіх сегментів суспільства незалежно від доходу та місця проживання;

– надаються представниками фінансового сектору відповідально та екологічно для усіх учасників процесу.

 «За підрахунками Світового банку, у 2011 році серед дорослого населення України 41% мешканців мали принаймні один банківський рахунок. За шість років, у 2017 році, цей показник зріс та становив уже 63%. Це багато чи мало? Наприклад, у Вірменії рахунки в фінансових установах мають 48% дорослих, у Чеській республіці – 81%, в Угорщині – 75%, в Білорусі – 81%, у Королівствах Нідерланди та Данія – 100%. Таким чином, у світовому масштабі показник України є середнім, проте він нижчий ніж у держав нашого регіону», – зауважив Яків Смолій.

Він також наголосив, що НБУ бачить своїм завданням розроблення загальнонаціональної програми з підвищення фінансової інклюзії, яка буде спрямована на залучення до фінансових послуг неохопленого фінансовими послугами населення, зокрема представників мікробізнесу, жителів сільських районів із низьким рівнем доходів, людей із обмеженими можливостями та людей похилого віку.

За словами пана Смолія, центробанк має сприяти розвитку новітніх технологій, які матимуть на меті глибше проникнення фінансових послуг. «Цей ринок уже зараз активно розвивається лавиноподібними темпами: на зміну традиційному банкінгу приходить фінтех, а в потилицю фінтеху дихає бігтех (або як його ще називають – текфін) – тобто великі технологічні компанії, що виходять на ринок фінансових послуг, наприклад, Apple, Google, Amazon», – підкреслив він.

Голова НБУ упевнений, що регулювання ринку має бути мінімально достатнім для того, щоб управляти ризиками, не сповільнюючи прогрес. Крім того, запорукою створення регуляторного поля є тісніша глобальна координація дій регуляторів в усіх юрисдикціях, що матиме також позитивний ефект для вітчизняної економіки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: