Фінансовому моніторингу в Україні виповнилося п’ятнадцять років

15 років тому, 12 червня 2003 року, набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Як зазначається у повідомленні прес-служби Держфінмоніторингу, прийняття Верховною Радою України цього закону стало не тільки вимогою часу, а і визначальним стартовим моментом на шляху формування в Україні ефективної національної політики у сфері фінансового моніторингу.

Саме в цей день Держфінмоніторинг почав отримувати, обробляти та здійснювати аналіз інформації, одержаної від суб’єктів первинного фінансового моніторингу про підозрілі фінансові операції.

З нагоди цієї події Голова Держфінмоніторингу Ігор ЧЕРКАСЬКИЙ відзначив, що з часу набрання чинності антилегалізаційного Закону, Державною службою фінансового моніторингу України, як національним підрозділом фінансової розвідки України, оброблено та проаналізовано близько 33 мільйонів повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, а до правоохоронно-розвідувальних органів сформовано та направлено понад 10600 узагальнених матеріалів.

Держфінмоніторингом налагоджено конструктивне співробітництво та інформаційний обмін із суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державними регуляторами та громадськістю.

На сьогодні в Україні сформовано стійку до національних та міжнародних ризиків комплексну систему інституційних, законодавчих, міжвідомчих, методологічних та практичних взаємодоповнюючих елементів системи боротьби з відмиванням «брудних» коштів та фінансуванням тероризму.

У повідомленні підкреслюється, що Держфінмоніторинг і надалі налаштований направляти всі свої зусилля і потенціал на подальший розвиток національної системи протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму в напрямі найбільшої відповідності загальносвітовим стандартам та прозорості фінансової системи.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: