Основні тренди грошово-кредитного ринку у травні

В останньому весняному місяці 2018 року банки активно залучали кошти бізнесу та продовжували нарощувати кредитування населення.

Про такі тенденції свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за травень поточного року, оприлюднені НБУ.

Згідно з ними, портфель депозитів у національній валюті зріс на 1,1% порівняно з квітнем або на 5,6 млрд. грн. до 507 млрд. грн.

Зокрема, у травні прискорився приплив коштів юридичних осіб у національній валюті – депозитний портфель бізнесу у платоспроможних банках зріс на 3,3% (у порівнянні з 3,2% у попередньому місяці) до майже 259 млрд. грн. Також збільшився обсяг вкладів в іноземній валюті на 1% до $5,1 млрд.

Натомість обсяг депозитів фізичних осіб у платоспроможних банках дещо скоротився: гривневих – на 1,1% (порівняно з 3,7% притоку в квітні) до 248 млрд. грн., в іноземній валюті – на 0,6% до $8,5 млрд. Така динаміка депозитів відображає сезонне збільшення витрачання коштів у період травневих свят.

Кредитний портфель у національній валюті у травні зріс на 1% до 594 млрд. грн., порівняно з 0,8% у попередньому місяці.

Передусім банки продовжували активно кредитувати населення – залишки за гривневими кредитами зросли на 3,5% до 117 млрд. грн. У квітні зростання становило 1,6%. Портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4% до 477 млрд. грн.

В умовах незмінної облікової ставки Національного банку в останні кілька місяців незначні коливання відсоткових ставок банків відображали кон’юнктурні умови в окремих сегментах ринку.

Ставки за гривневими депозитами бізнесу в травні незначно зросли (на 0,1%) до 11,4% річних, враховуючи помірну динаміку таких депозитів у попередні періоди та посилення конкуренції між банками за кошти юридичних осіб. Подорожчала і вартість нових кредитів бізнесу в гривні – на 0,3%  до 17% річних.

Водночас ставки за депозитами фізичних осіб незначно знизилися, як у гривні (на 0,2%  до 10,8% річних), так і в валюті (на 0,1% до 2,2% річних). Зниження ставок за депозитами в гривні значною мірою відображало зусилля банків у напрямку поліпшення строкової структури депозитів. Зокрема, підвищилися ставки за депозитами строком від 6 місяців до 1 року та понад один рік, тоді як ставки за депозитами меншої строковості переважно знижувалися. Через певне зниження вартості фондування банків, скоротилася й вартість кредитів у гривні для фізичних осіб – на 0,3%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: