Інновації в корпоративному управлінні

У Києві відбувся ювілейний V Міжнародний форум корпоративних секретарів, присвячений інноваціям в корпоративному управлінні. Його організаторами виступили Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Даний захід є найбільшим в Україні бізнес-форумом з питань корпоративного управління. Цього року на ньому зустрілися управлінці українського та міжнародного бізнесу для обміну досвідом та обговорення актуальних практик корпоративних секретарів.

У фокусі Форуму були такі питання:

– Зміни українського законодавства.

– Імплементація світового та європейського досвіду корпоративного управління в культуру українського бізнесу.

– Успішні кейси українських компаній.

Як було зазначено на заході, в українських компаніях реального сектору економіки та банках інститут корпоративного секретаря застосовується вже досить широко. Чим прозоріше і зрозуміліше корпоративне управління, тим більше довіри компанія викликає в інвесторів. Саме тому оволодіння напрацюваннями як українських, так і зарубіжних колег важливо не тільки для розвитку самого корпоративного секретаря, а й для компанії в цілому.

«Цьогорічний Форум корпоративних секретарів – ювілейний, тому було вирішено підбити підсумки нашої попередньої діяльності, проаналізувати нинішню ситуацію і збудувати плани на майбутнє», – наголосив Голова Правління ПАКУ Олександр ОКУНЄВ у привітанні учасників Форуму.

З вітальним словом до учасників Форуму також звернувся Голова Регіонального представництва IFC в Білорусі, Молдові та Україні Джейсон ПЕЛЛМАР. Зокрема, він зробив акцент на важливості запровадження найновіших міжнародних практик корпоративного управління в Україні для підвищення інвестиційної привабливості українських компаній.

Під час першої панельної дискусії питання вдосконалення корпоративного законодавства в Україні, сучасних тенденцій, викликів і планів у цій сфері обговорювали Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ, Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ, Державний секретар Мінекономрозвитку Олексій ПЕРЕВЕЗЕНЦЕВ та суддя Верховного суду України Ганна ВРОНСЬКА.

Важливим питанням, яке піднімалося під час Форуму, була проблематика оцінки рівня корпоративного управління. Саме на питання чому потрібно оцінювати раду директорів спробували відповісти учасники другої панелі – Головний виконавчий директор Британського інституту корпоративного управління ICSA Саймон ОСБОРН та Член Консультативної групи з приватного сектору Глобального форуму з корпоративного управління IFC Бістра БОЄВА.

«В Україні за останні роки помітний прогрес у сфері корпоративного управління. Наразі питання вже не в тому, що це таке і навіщо, а в тому, як запровадити кращі практики корпоративного управління з максимальною користю для компанії, врахувавши і локальний контекст», – зазначив Партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Володимир ІГОНІН. Крім того, він анонсував старт дослідження різних аспектів корпоративного управління в Україні спільно з ПАКУ та Європейською Бізнес Асоціацією.

Незмінною ключовою темою кожного Форуму є обговорення діяльності корпоративного секретаря, особливостей роботи аналізу проблем у цій царині, а також розгляд тенденцій щодо позитивних змін у розвитку корпоративного управління в українських компаніях. Радник Голови Правління ПАКУ Олег ЖУРАВЛЬОВ зосередив увагу присутніх на основних тенденціях щодо розкриття інформації про винагороду членів рад директорів. У свою чергу Директор компанії «Емкон» Євген ПЕТРИК зупинився на проблемах імплементації змін у корпоративному законодавстві, з якими постійно доводиться стикатися корпоративним секретарям у щоденній роботі.

В Україні набирає обертів реалізація великими компаніями процедури squeeze-out, а саме обов’язкового продажу власних акцій міноритарієм на вимогу мажоритарія. Практичним досвідом реалізації таких процесів та ролі в них корпоративного секретаря поділилася Головний юрисконсульт Департаменту з корпоративного управління ДТЕК Тетяна ФЛЕРИК. За її словами, потрібно не боятися бути першим, змінювати на краще себе і навколишню дійсність. У наших силах зробити зміни позитивними і реальними, розвиваючи професіоналізм, накопичуючи дорогоцінний життєвий досвід. Супроводжуючим елементом зазначеної процедури є відкриття ескроу рахунків. Про особливості відкриття таких рахунків та перспективи їхнього використання розповів Заступник директора Департаменту корпоративних клієнтів ПАТ «Кредобанк» Андрій ТИМЧИШИН.

«Важливість ролі корпоративного секретаря обумовлено низкою факторів. Корпоративні секретарі вносять значний вклад в: імідж компанії в очах акціонерів та інших інвесторів – шляхом забезпечення взаємодії між компанією та її стейкхолдерами, в інформативне управління – шляхом надання доступу до корпоративних рішень та до інформації про діяльність компанії; в систему корпоративного управління – шляхом забезпечення належної підготовки, прийняття та виконання рішень на всіх рівнях корпоративного управління На доповнення до високого рівня професійних навичок корпоративні секретарі повинні завжди дотримуватись незалежності суджень для того, щоб бути радником, якому довіряє як компанія, так і її зовнішні стейкхолдери», – відмітила Корпоративний секретар НАК «Нофтогаз України» Марія СУХАН.

Також на Форумі було оприлюднено результати щорічного дослідження публічної практики корпоративного управління провідних компаній, проведеного рейтинговим агентством IBI-Rating.

Кульмінацією Форуму стала святкова церемонія оголошення результатів і нагородження переможця і лауреатів конкурсу «Корпоративний секретар року» – відзнака, яка вручається переможцям за особисті професійні досягнення у сфері корпоративного управління.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: