Чи мають відновлювати діяльність ліквідовані банки?

В Україні жоден закон не визначає механізму відновлення діяльності банку, відносно якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Про це зазначив Начальник Управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор ГРИГОРЧУК, виступаючи на VI Міжнародному судово-правовому форумі, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Зокрема, він розповів про правову базу, яка регулює відносини, що виникають під час заснування, реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації банків, повідомив про стан розгляду справ із оскарження рішень регулятора про виведення банків з ринку. За його словами, на кінець травня поточного року 27 таких справ було на розгляді судів першої та апеляційної інстанції. Щодо 18 справ суди прийняли рішення, якими підтвердили правомірність дій Національного банку. Щодо 13 справ судами були прийняті рішення не на користь НБУ.

«Що стосується рішень про відновлення діяльності виведених з ринку банків, то ми вбачаємо в них ризик для фінансової стабільності країни в цілому. Адже повернення на ринок таких банків кардинально переверне уявлення суспільства відносно того, яка ж насправді установа може вважатися банком у звичайному розумінні цього слова, знівелює зусилля держави, спрямовані на оздоровлення банківської системи країни та може призвести до вкрай негативних наслідків, – зауважив Віктор Григорчук.

Він також нагадав, що переважна більшість банків була виведена з ринку через відсутність капіталу, непрозору структуру власності та порушення законодавства у сфері протидії відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом та фінансування тероризму.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: