Мікрокредитування потребує виваженого державного регулювання

В Україні ринок «короткострокових» кредитів або кредитів «до зарплати» (payday lending market) розвивається дуже стрімко. Таким же стрімким був розвиток цього ринку і в інших державах, у тому числі в найбільших світових економіках, як наприклад США чи Велика Британія. 

Цим питанням був присвячений виступ Керівника юридичного напряму Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Тетяни ГРИЩЕНКО на Ukrainian MFO Summit 2018, повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

 «Останнім часом регулятори по всьому світу звернули увагу на високі темпи зростання ринку мікрокредитування. Слабке регулювання цього сегменту або прогалини в законодавчих нормах часто залишали позичальників вразливими до недобросовісних дій із боку кредитодавців. До того ж, зростала кількість людей, які постраждали від необачливого кредитування, що призводило до надмірної заборгованості. Тому така ситуація не могла довго залишатися поза увагою регуляторів. Сьогодні більшість з них дотримується однієї спільної думки: ринкова поведінка надавачів такої фінансової послуги має регулюватися державою, і таке регулювання має бути розумним та зваженим, щоб воно не перешкоджало розвитку цих ринків. Таке регулювання потрібно і Україні», – наголосила експерт.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: